2-fevral kuni ayrim hududlarda yomg‘ir yog‘adi.
"O‘zgidromet" xizmati 2-fevral, dushanba kuni uchun ob-havo ma’lumotlarini taqdim etdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Unga ko‘ra, ayrim hududlarda yomg‘ir yog‘ishi va tuman tushishi kutilmoqda. Quyida hududlar bo‘yicha batafsil ma’lumot keltiriladi.
**Toshkent shahri:** Poytaxtda havo o‘zgaruvchan bo‘lib, vaqti-vaqti bilan yomg‘ir yog‘adi. Harorat kechasi 5–7 daraja iliq, kunduzi 13–18 daraja iliq bo‘ladi.
**Qoraqalpog‘iston Respublikasi va Xorazm viloyati:** Havo o‘zgaruvchan, ayrim joylarda yomg‘ir yog‘ishi va tuman tushishi mumkin. Kechasi harorat 3 daraja sovuqdan 2 daraja iliqqacha, kunduzi esa 6–11 daraja iliq bo‘lishi kutilmoqda.
**Buxoro va Navoiy viloyatlari:** Bu hududlarda havo o‘zgaruvchan, ayrim joylarda yomg‘ir yog‘ishi va tuman tushishi ehtimoli saqlanadi. Shamolning tezligi 7–12 m/s bo‘lishi mumkin.
Harorat kechasi 4–9 daraja iliq, shimoliy cho‘llarda ba’zi joylarda 0–2 daraja sovuq, kunduzi esa 11–16 daraja iliq bo‘ladi. Shimoliy cho‘l hududlarida ayrim joylarda harorat 6–11 daraja iliq bo‘lishi mumkin.
**Toshkent, Sirdaryo, Jizzax va Samarqand viloyatlari:** Havo o‘zgaruvchan bo‘lib, ayrim joylarda yomg‘ir yog‘ishi va tuman tushishi ehtimoli mavjud. Harorat kechasi 4–9 daraja iliq, kunduzi esa 11–16 daraja iliq bo‘lishi kutilmoqda.
**Qashqadaryo va Surxondaryo viloyatlari:** Havo o‘zgaruvchan, ayrim hududlarda yomg‘ir yog‘ishi va tuman tushishi mumkin. Harorat kechasi 6–11 daraja iliq, kunduzi 11–16 daraja iliq bo‘ladi.
**Andijon, Namangan va Farg‘ona viloyatlari:** Havo o‘zgaruvchan, yog‘ingarchilik kutilmaydi. Ayrim joylarga tuman tushishi ehtimoli bor.
Harorat kechasi 3 daraja sovuqdan 2 daraja iliqqacha, kunduzi esa 8–13 daraja iliq bo‘lishi taxmin qilinmoqda. **Tog‘oldi va tog‘li hududlar:** Havo o‘zgaruvchan, ba’zi joylarda qor yog‘ishi va tuman tushishi mumkin.
Yo‘llarda muzlash va yaxmalak kuzatiladi, shuningdek, qor ko‘chishi xavfi mavjud. Harorat kechasi 0–5 daraja sovuq, kunduzi 0–5 daraja iliq bo‘ladi.

2 февраля в некоторых районах пойдёт дождь
Служба "Узгидромет" предоставила прогноз погоды на понедельник, 2 февраля. Об этом сообщает Zamin.uz.
Согласно прогнозу, в некоторых районах ожидаются дожди и туман. Ниже приведена подробная информация по регионам.
**Город Ташкент:** В столице переменная погода, временами ожидаются дожди. Температура ночью составит от +5 до +7 градусов, днем от +13 до +18 градусов.
**Республика Каракалпакстан и Хорезмская область:** Погода переменная, в некоторых местах возможны дожди и туман. Ночная температура ожидается от -3 до +2 градусов, дневная — от +6 до +11 градусов.
**Бухарская и Навоийская области:** В этих регионах переменная погода, сохраняется вероятность дождей и тумана в отдельных местах. Скорость ветра может достигать 7–12 м/с.
Ночная температура составит от +4 до +9 градусов, в северных пустынях местами от 0 до -2 градусов, дневная — от +11 до +16 градусов. В северных пустынных районах в некоторых местах температура может достигать от +6 до +11 градусов.
**Ташкентская, Сырдарьинская, Джизакская и Самаркандская области:** Погода переменная, возможны дожди и туман в отдельных местах. Ночная температура ожидается от +4 до +9 градусов, дневная — от +11 до +16 градусов.
**Кашкадарьинская и Сурхандарьинская области:** Погода переменная, в некоторых районах возможны дожди и туман. Ночная температура составит от +6 до +11 градусов, дневная — от +11 до +16 градусов.
**Андижанская, Наманганская и Ферганская области:** Погода переменная, осадков не ожидается. В отдельных местах возможен туман.
Ночная температура ожидается от -3 до +2 градусов, дневная — от +8 до +13 градусов. **Горные и предгорные районы:** Погода переменная, в некоторых местах возможен снег и туман.
На дорогах ожидается гололед и наледь, также существует риск схода снежных лавин. Ночная температура составит от 0 до -5 градусов, дневная — от 0 до +5 градусов.