Namanganda 2,8 balli zilzila qayd etildi
Bu haqda Seysmoprognostik monitoring Respublika markazi xabar berdi. Ma’lumotlarga ko‘ra, yer qimirlashi soat 20:22 da Namangan viloyatining Yangiqo‘rg‘on tumanida qayd etilgan.
Zilzila epitsentri Toshkent shahridan 206 kilometr janubi-sharqda joylashgan. Zilzilaning magnitudasi 2,8 ballni tashkil etgan bo‘lib, uning chuqurligi 5 kilometrni tashkil qilgan.
Epitsentr Yangiqo‘rg‘on tumanida aniqlangan. Uning koordinatalari 41,08 daraja shimoliy kenglik va 71,66 daraja sharqiy uzunlikda joylashgan.
Zilzila O‘zbekiston hududida turli darajada sezilgan. Jumladan, Namangan shahrida yer qimirlashi 2-3 ball kuchida, Yangiqo‘rg‘on tumanida 2 ball, Chortoq tumanida esa 2 ball kuchida qayd etilgan.
Ushbu tumanlarning epitsentrdan masofasi mos ravishda 9, 16 va 19 kilometrni tashkil qilgan. Mazkur hodisada talafot va zararlar haqida hozircha ma’lumot berilmagan.

В Намангане зафиксировано землетрясение магнитудой 2,8 балла
Об этом сообщил Республиканский центр сейсмопрогностического мониторинга. По данным, землетрясение было зафиксировано в 20:22 в Янгиқурганском районе Наманганской области.
Эпицентр землетрясения находился в 206 километрах к юго-востоку от города Ташкента. Магнитуда землетрясения составила 2,8 балла, а глубина — 5 километров.
Эпицентр был определён в Янгиқурганском районе. Его координаты — 41,08 градуса северной широты и 71,66 градуса восточной долготы.
Землетрясение ощущалось на территории Узбекистана с разной силой. В частности, в городе Наманган толчки достигали 2-3 баллов, в Янгиқурганском районе — 2 балла, в Чартокском районе — также 2 балла.
Расстояния этих районов от эпицентра составили соответственно 9, 16 и 19 километров. О жертвах и повреждениях пока не сообщается.
По словам специалистов, землетрясение было слабым и не привело к серьёзным последствиям. Информация опубликована на сайте one.uz.