16 fevral: O‘zbekistonda yomg‘ir va tuman kutilmoqda
16 fevral, dushanba kuni O‘zbekiston hududida havo o‘zgaruvchan bo‘lib, ayrim joylarda yomg‘ir yog‘ishi mumkin. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ba’zi hududlarda tuman tushishi ehtimoli mavjud. Shamolning tezligi asosan 7–12 m/s atrofida bo‘ladi.
**Toshkent shahri va viloyati, Sirdaryo, Jizzax, Samarqand:** Ushbu hududlarda havo o‘zgaruvchan bo‘lib, ayrim joylarda yomg‘ir va tuman kuzatilishi mumkin. Shamol 7–12 m/s.
Harorat kechasi 5–10 daraja iliq, kunduzi 13–18 daraja iliq bo‘ladi. **Qoraqalpog‘iston Respublikasi va Xorazm:** Bulutli havo saqlanadi.
Ayrim joylarda yomg‘ir yog‘ishi va tuman tushishi ehtimoli bor. Shamol 7–12 m/s.
Harorat kechasi 1–6 daraja iliq, kunduzi 6–11 daraja iliq. **Buxoro viloyati:** Ayrim hududlarda yomg‘ir yog‘ishi va tuman tushishi kutilmoqda.
Shamol 7–12 m/s. Harorat kechasi 5–10 daraja iliq, kunduzi 12–17 daraja iliq bo‘ladi.
**Navoiy viloyati:** Viloyatda ayrim joylarda yomg‘ir va tuman kuzatilishi mumkin. Shamol 7–12 m/s.
Harorat kechasi 5–10 daraja iliq, kunduzi 12–17 daraja iliq bo‘ladi. Viloyatning shimoliy qismida esa kechasi 1–6 daraja iliq, kunduzi 6–11 daraja iliq bo‘lishi kutilmoqda.
**Qashqadaryo viloyati:** Havo o‘zgaruvchan bo‘lib, ayrim joylarda yomg‘ir va tuman ehtimoli bor. Shamol 7–12 m/s.
Harorat kechasi 5–10 daraja iliq, kunduzi 13–18 daraja iliq bo‘ladi. **Surxondaryo viloyati:** Havo o‘zgaruvchan bo‘lib, ayrim joylarda yomg‘ir yog‘ishi va tuman tushishi mumkin.
Shamol 7–12 m/s. Harorat kechasi 5–10 daraja iliq, kunduzi 13–18 daraja iliq bo‘ladi.
**Andijon, Namangan, Farg‘ona:** Ushbu hududlarda 15–16 fevral kunlari yog‘ingarchilik kutilmaydi, ammo ayrim joylarda tuman kuzatilishi mumkin. Shamol 5–10 m/s.
Harorat kechasi 4–9 daraja iliq, kunduzi 12–17 daraja iliq bo‘ladi. **Tog‘oldi va tog‘li hududlar:** Vaqti-vaqti bilan yomg‘ir-qor ko‘rinishidagi yog‘ingarchilik bo‘lishi mumkin.

16 февраля: В Узбекистане ожидаются дождь и туман
16 февраля, в понедельник, в Узбекистане ожидается переменная погода, местами возможен дождь. Об этом сообщает Zamin.uz.
В некоторых районах возможен туман. Скорость ветра в основном составит около 7–12 м/с.
**Город Ташкент и область, Сирдарьинская, Джизакская, Самаркандская области:** В этих регионах ожидается переменная погода, местами возможен дождь и туман. Ветер 7–12 м/с.
Температура ночью составит 5–10 градусов тепла, днем 13–18 градусов тепла. **Республика Каракалпакстан и Хорезм:** Ожидается облачная погода.
Местами возможен дождь и туман. Ветер 7–12 м/с.
Температура ночью 1–6 градусов тепла, днем 6–11 градусов тепла. **Бухарская область:** В некоторых районах ожидается дождь и туман.
Ветер 7–12 м/с. Температура ночью 5–10 градусов тепла, днем 12–17 градусов тепла.
**Навоийская область:** В области местами возможен дождь и туман. Ветер 7–12 м/с.
Температура ночью 5–10 градусов тепла, днем 12–17 градусов тепла. В северной части области ночью ожидается 1–6 градусов тепла, днем 6–11 градусов тепла.
**Кашкадарьинская область:** Погода переменная, местами возможен дождь и туман. Ветер 7–12 м/с.
Температура ночью 5–10 градусов тепла, днем 13–18 градусов тепла. **Сурхандарьинская область:** Погода переменная, местами возможен дождь и туман.
Ветер 7–12 м/с. Температура ночью 5–10 градусов тепла, днем 13–18 градусов тепла.
**Андижанская, Наманганская, Ферганская области:** В этих регионах 15–16 февраля осадков не ожидается, но местами возможен туман. Ветер 5–10 м/с.
Температура ночью 4–9 градусов тепла, днем 12–17 градусов тепла. **Горные и предгорные районы:** Временами возможны осадки в виде дождя и снега.
Ожидается туман и сохраняется угроза лавин. Ветер 7–12 м/с.
Температура ночью от 3 градусов мороза до 2 градусов тепла, днем 5–10 градусов тепла. Источник: one.uz