Andijon hokimi kaltaklangani haqidagi xabarlar yolg‘on
Ijtimoiy tarmoqlarda Andijon shahar hokimi Elyorbek Karimov va uning yordamchisi noma’lum shaxslar tomonidan kaltaklangani haqida xabarlar tarqaldi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu masala yuzasidan shahar hokimi rasmiy munosabat bildirdi. Elyorbek Karimovning so‘zlariga ko‘ra, tarqalgan xabarlar haqiqatga mos emas.
U hech qanday janjal yoki zo‘ravonlik holati yuz bermaganini ta’kidladi. Hokim o‘z bayonotida quyidagilarni aytib o‘tdi: “Soppa-sog‘man, bunday voqea sodir bo‘lmagan.
Bu gaplar qayerdan chiqqanini tushunmayman. Ayni paytda ishlarimiz odatdagidek davom etmoqda.
Tarqatilgan xabarlar yolg‘ondir.” Shuningdek, Elyorbek Karimov bu masala bo‘yicha huquqni muhofaza qiluvchi idoralarga rasmiy murojaat qilganini ma’lum qildi. Hozirda vakolatli organlar bu xabarlarning tarqalish sabablarini o‘rganmoqda.

Сообщения о побоях хокима Андижана являются ложными
В социальных сетях распространились сообщения о том, что хоким города Андижан Эльорбек Каримов и его помощник были избиты неизвестными лицами. Об этом сообщил Zamin.uz.
По этому поводу хоким города дал официальное заявление. По словам Эльорбека Каримова, распространённые сообщения не соответствуют действительности.
Он подчеркнул, что никаких конфликтов или актов насилия не происходило. В своём заявлении хоким отметил: «Я совершенно здоров, такого происшествия не было.
Не понимаю, откуда взялись эти слухи. В настоящее время наши дела идут как обычно.
Распространённые сообщения являются ложными.» Кроме того, Эльорбек Каримов сообщил, что официально обратился в правоохранительные органы по этому вопросу. В настоящее время уполномоченные органы изучают причины распространения этих сообщений.
Лица, распространявшие необоснованную информацию, будут выявлены и к ним будут применены законные меры. Источник: Zamin.uz