Toshkentda Ramazon uchun arzon yarmarkalar tashkil etildi
Muborak Ramazon oyi munosabati bilan Toshkent shahrining turli tumanlarida arzon va sifatli oziq-ovqat mahsulotlari savdosini yo‘lga qo‘yish maqsadida maxsus yarmarkalar tashkil etildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu yarmarkalar aholiga qulaylik yaratish va bozorlarda narxlarning sun’iy oshib ketishini oldini olishga qaratilgan. Tashkilotchilarning asosiy maqsadi — fuqarolarni kundalik xaridlarini ortiqcha qiyinchiliksiz amalga oshirish imkoniyati bilan ta’minlash.
Mazkur yarmarkalar Toshkent shahridagi dehqon bozorlari va yirik savdo nuqtalarida tashkil etilgan bo‘lib, bu tashabbus mamlakat prezidenti topshirig‘i asosida amalga oshirilayotgani qayd etilgan. Yarmarkalar uchun quyidagi manzillar belgilangan: Yashnobod tumani — «Aviasozlar» dehqon bozori Yakkasaroy tumani — «Askiya» dehqon bozori Chilonzor tumani — Chilonzor dehqon bozori Mirobod tumani — Mirobod dehqon bozori Mirzo Ulug‘bek tumani — «Navro‘z» dehqon bozori Yunusobod tumani — «Oloy» va Yunusobod dehqon bozorlarida Sergeli tumani — Sergeli dehqon bozori Uchtepa tumani — «Farhod» dehqon bozori Shayxontohur tumani — «Eski Juva» dehqon bozori Bektemir tumani — «Qo‘yliq» dehqon bozori Olmazor tumani — «Qoraqamish» dehqon bozori Ma’lum qilinishicha, yarmarkalar Ramazon oyi davomida faoliyat olib boradi.
Bu esa aholiga asosiy oziq-ovqat mahsulotlarini barqaror narxlarda xarid qilish imkonini beradi. Fuqarolar o‘z tumanlaridagi yarmarkalarga tashrif buyurib, kerakli mahsulotlarni xarid qilishlari mumkin.