O‘zbekistonda 20-fevral iliq, 21-fevral sovuq bo‘ladi
20-fevral kuni O‘zbekiston hududida havo asosan iliq va nisbatan ochiq bo‘lishi kutilmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ammo bahoriy iliqlikka to‘liq ishonib ketmaslik lozim, chunki 21-fevraldan boshlab havo haroratining keskin pasayishi ehtimoli mavjud. Toshkent shahrida kunduzi havo harorati +24 darajagacha, kechasi esa +5 darajagacha tushishi kutilmoqda.
Toshkent viloyatida esa kunduzi harorat +19 daraja, kechasi +2 daraja bo‘lishi mumkin (Angren atrofida). Andijon viloyatida kunduzi +21 daraja, kechasi +8 daraja, Farg‘onada esa kunduzi +20 daraja, kechasi +10 daraja atrofida bo‘ladi.
Namangan viloyatida kunduzi +21 daraja, kechasi esa +8 daraja kuzatiladi. Samarqand va Jizzax viloyatlarida kunduzi havo harorati mos ravishda +26 va +26 darajagacha ko‘tarilib, kechasi +6 va +7 darajagacha pasayadi.
Sirdaryoda kunduzi +22 daraja, kechasi +8 daraja bo‘ladi. Buxoro viloyatida kunduzi harorat +25 daraja, kechasi esa +3 darajaga tushadi.
Navoiy viloyatida kunduzi +24 daraja, kechasi +1 daraja, Qashqadaryoda esa kunduzi +27 daraja, kechasi +6 daraja bo‘lishi kutilmoqda. Surxondaryoda kunduzi havo harorati +25 daraja, kechasi +11 daraja atrofida bo‘ladi.
Xorazm viloyatida kunduzi +15 daraja, kechasi 0 darajaga tushadi. Qoraqalpog‘iston Respublikasida esa kunduzi +12 daraja, kechasi −2 daraja bo‘lishi mumkin.

В Узбекистане 20 февраля будет тепло, 21 февраля холодно
20 февраля на территории Узбекистана ожидается преимущественно теплая и относительно ясная погода. Об этом сообщает Zamin.uz.
Однако не стоит полностью полагаться на весеннее тепло, так как с 21 февраля возможен резкий спад температуры воздуха. В Ташкенте днем температура воздуха ожидается до +24 градусов, ночью — до +5 градусов.
В Ташкентской области днем температура может достигать +19 градусов, ночью — +2 градуса (в районе Ангрена). В Андижанской области днем +21 градус, ночью +8 градусов, в Фергане днем +20 градусов, ночью около +10 градусов.
В Наманганской области днем +21 градус, ночью +8 градусов. В Самаркандской и Джизакской областях днем температура воздуха соответственно поднимется до +26 и +26 градусов, ночью опустится до +6 и +7 градусов.
В Сырдарье днем +22 градуса, ночью +8 градусов. В Бухарской области днем температура +25 градусов, ночью опустится до +3 градусов.
В Навоийской области днем +24 градуса, ночью +1 градус, в Кашкадарьинской области днем +27 градусов, ночью +6 градусов. В Сурхандарьинской области днем температура воздуха около +25 градусов, ночью +11 градусов.
В Хорезмской области днем +15 градусов, ночью температура опустится до 0 градусов. В Республике Каракалпакстан днем +12 градусов, ночью может быть −2 градуса.