22-fevral: O‘zbekiston bo‘ylab iliq va ochiq havo
21-fevraldagi nam va salqin ob-havodan so‘ng, 22-fevral kuni O‘zbekiston hududida asosan ochiq havo kuzatilishi kutilmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Yog‘ingarchilik bo‘lish ehtimoli juda past. Kunduzi quyosh chiqishi bilan havo iliqlashadi, bu esa kayfiyatni ko‘taradi.
Aksariyat hududlarda harorat 10-20 daraja atrofida bo‘lishi prognoz qilinmoqda. Asta-sekin sovuq mavsumdan chiqib boryapmiz, ammo ertalab va kechqurun salqin ob-havoni hisobga olish tavsiya etiladi.
Quyida 22-fevral kuni uchun viloyatlar bo‘yicha harorat ma’lumotlari keltirilgan: - Toshkent shahri: kunduzi +16°, kechasi +4°. - Toshkent viloyati (Angren atrofi): kunduzi +13°, kechasi +3°.
- Andijon viloyati: kunduzi +17°, kechasi +2°. - Farg‘ona viloyati: kunduzi +16°, kechasi +4°.
- Namangan viloyati: kunduzi +17°, kechasi +6°. - Samarqand viloyati: kunduzi +17°, kechasi +4°.
- Jizzax viloyati: kunduzi +18°, kechasi +4°. - Sirdaryo viloyati (Guliston): kunduzi +17°, kechasi +3°.
- Buxoro viloyati: kunduzi +18°, kechasi +4°. - Navoiy viloyati: kunduzi +18°, kechasi +4°.
- Qashqadaryo viloyati (Qarshi): kunduzi +20°, kechasi +4°. - Surxondaryo viloyati (Termiz): kunduzi +23°, kechasi +8°.
- Xorazm viloyati (Urganch): kunduzi +14°, kechasi −1°. - Qoraqalpog‘iston Respublikasi (Nukus): kunduzi +14°, kechasi −1°.
Shunday qilib, 22-fevral kuni iliq bahor fasli yaqinlashayotganini his qilish mumkin. Ammo kechki va ertalabki salqinlikni inobatga olib, mos kiyinish tavsiya etiladi.
Ma’lumot manbasi: Zamin.uz.