Ayrim hududlarda yomg‘ir yoki qor yog‘ishi ehtimoli bor. Shu bilan birga, ba’zi joylarda shamol kuchayib, tezligi 20–23 m/s gacha yetishi va chang-to‘zon ko‘tarilishi mumkin.
Quyida viloyatlar bo‘yicha havo harorati va kutilayotgan ob-havo sharoitlari haqida batafsil ma’lumot berilgan. Qoraqalpog‘iston Respublikasi va Xorazm viloyatida osmon o‘zgaruvchan bo‘lib, ayrim joylarda yomg‘ir yoki qor yog‘ishi mumkin.
Kechasi harorat 3 daraja sovuqdan 2 daraja iliqqacha, kunduzi esa 0–5 daraja iliq bo‘lishi kutilmoqda. Buxoro va Navoiy viloyatlarida ham osmon o‘zgaruvchan.
Ayrim hududlarda yomg‘ir yog‘ishi va shamol kuchayishi mumkin. Kechasi harorat 3–8 daraja iliq, kunduzi esa 10–15 daraja iliq bo‘lishi prognoz qilinmoqda.
Toshkent, Sirdaryo, Jizzax va Samarqand viloyatlarida osmon o‘zgaruvchan bo‘lib, ayrim joylarda yomg‘ir yog‘ishi mumkin. Kechasi harorat 5–10 daraja iliq, kunduzi esa 13–18 daraja iliq bo‘lishi kutilmoqda.
Qashqadaryo va Surxondaryo viloyatlarida ham osmon o‘zgaruvchan, ayrim joylarda yomg‘ir yog‘ishi ehtimoli bor. Kechasi harorat 5–10 daraja iliq, kunduzi esa 18–23 daraja iliq bo‘ladi.
Andijon, Namangan va Farg‘ona viloyatlarida yog‘ingarchilik kutilmaydi, osmon o‘zgaruvchan bo‘ladi. Kechasi harorat 3–8 daraja iliq, kunduzi esa 13–18 daraja iliq bo‘lishi prognoz qilinmoqda.
Respublikaning tog‘li hududlarida esa osmon o‘zgaruvchan bo‘lib, vaqti-vaqti bilan yomg‘ir yoki qor yog‘ishi mumkin. Kechasi harorat 2 daraja sovuqdan 3 daraja iliqqacha, kunduzi esa 7–12 daraja iliq bo‘lishi kutilmoqda.

По информации Центральной службы гидрометеорологии Республики Узбекистан на 25 февраля, на территории страны ожидается переменная погода. Об этом сообщает Zamin.uz.
В некоторых районах возможен дождь или снег. Кроме того, в некоторых местах ветер усилится, его скорость может достигать 20–23 м/с, а также возможно поднятие пыли и пыльных бурь.
Ниже приведена подробная информация о температуре воздуха и ожидаемых погодных условиях по регионам. В Республике Каракалпакстан и Хорезмской области небо будет переменной облачности, в отдельных местах возможен дождь или снег.
Ночью температура ожидается от -3 до +2 градусов, днем — от 0 до +5 градусов тепла. В Бухарской и Навоийской областях также переменная облачность.
В некоторых районах возможен дождь и усиление ветра. Ночью температура составит +3–8 градусов, днем — +10–15 градусов тепла.
В Ташкентской, Сырдарьинской, Джизакской и Самаркандской областях небо будет переменной облачности, в отдельных местах возможен дождь. Ночью температура ожидается +5–10 градусов, днем — +13–18 градусов тепла.
В Кашкадарьинской и Сурхандарьинской областях также переменная облачность, в отдельных местах возможен дождь. Ночью температура составит +5–10 градусов, днем — +18–23 градуса тепла.
В Андижанской, Наманганской и Ферганской областях осадков не ожидается, небо будет переменной облачности. Ночью температура прогнозируется +3–8 градусов, днем — +13–18 градусов тепла.
В горных районах республики небо будет переменной облачности, время от времени возможен дождь или снег. Ночью температура ожидается от -2 до +3 градусов, днем — +7–12 градусов тепла.