Andijon-Madina reysi yarim yo‘lda ortga qaytdi
Andijondan Madinaga uchgan samolyotning parvozi davomida kutilmagan o‘zgarish yuz berdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Eron hududida yuzaga kelgan harbiy harakatlar sababli Yaqin Sharq yo‘nalishidagi parvozlar uchun jiddiy cheklovlar joriy etildi. Shu munosabat bilan O‘zbekistondan Saudiya Arabistonining muqaddas shaharlariga amalga oshiriladigan barcha reyslar vaqtincha to‘xtatildi.
Xususan, Andijondan Madinaga uchib ketgan samolyot yo‘lovchilari yarim yo‘ldan ortga qaytishga majbur bo‘ldi. Parvoz davomida xavfsizlikni ta’minlash maqsadida marshrut o‘zgartirilib, samolyot O‘zbekistonga qaytarilgan.
Hozirda Madina va Jidda yo‘nalishidagi barcha reyslar bekor qilingan. Umra ziyorati uchun reyslarning qachon qayta yo‘lga qo‘yilishi hozircha noma’lum bo‘lib qolmoqda.
Mas’ul tashkilotlar vaziyatni diqqat bilan kuzatib bormoqda. Yo‘lovchilarga rasmiy manbalardagi yangiliklarni muntazam kuzatish tavsiya etilmoqda.

Рейс Андижан-Мадина вернулся назад на полпути
Во время полёта самолёта из Андижана в Медину произошли неожиданные изменения. Об этом сообщает Zamin.uz.
Из-за военных действий на территории Ирана были введены серьёзные ограничения на рейсы в направлении Ближнего Востока. В связи с этим все рейсы из Узбекистана в священные города Саудовской Аравии временно приостановлены.
В частности, пассажиры самолёта, вылетевшего из Андижана в Медину, были вынуждены вернуться назад на полпути. В целях обеспечения безопасности маршрут был изменён, и самолёт вернулся в Узбекистан.
В настоящее время все рейсы по направлениям Медина и Джидда отменены. Когда рейсы для умры будут возобновлены, пока неизвестно.
Ответственные организации внимательно следят за ситуацией. Пассажирам рекомендуется регулярно отслеживать новости из официальных источников.