Eron inqirozi sababli Umra reyslari to'xtatildi
Eron hududida boshlangan harbiy harakatlar sababli Yaqin Sharq mintaqasida parvozlar cheklab qo‘yildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ayniqsa, Erondagi keskin vaziyat tufayli O‘zbekistondan Saudiya Arabistonining muqaddas shaharlariga reyslar vaqtincha to‘xtatildi. Bu holat natijasida Andijondan Madinaga uchayotgan samolyot yo‘lovchilari ortga qaytishga majbur bo‘ldi.
Parvoz davomida xavfsizlik sababli marshrut o‘zgartirilib, samolyot O‘zbekistonga qaytarildi. Hozirda Madina va Jidda yo‘nalishidagi barcha reyslar bekor qilingan.
Umra ziyorati uchun parvozlar qachon qayta yo‘lga qo‘yilishi hali noma’lum. Mas’ul tashkilotlar vaziyatni yaqindan kuzatib bormoqda.
Yo‘lovchilarga esa rasmiy manbalardagi yangiliklarni doimiy ravishda kuzatib borish tavsiya etiladi. Bu haqda batafsil ma’lumotni One.uz saytida topishingiz mumkin.

Из-за кризиса в Иране рейсы на Умру приостановлены
Из-за военных действий, начавшихся на территории Ирана, в регионе Ближнего Востока были ограничены авиарейсы. Об этом сообщает Zamin.uz.
В частности, из-за напряжённой ситуации в Иране временно приостановлены рейсы из Узбекистана в священные города Саудовской Аравии. В результате этого пассажирам самолёта, летевшего из Андижана в Медину, пришлось возвращаться назад.
Во время полёта маршрут был изменён по соображениям безопасности, и самолёт вернулся в Узбекистан. В настоящее время все рейсы по направлениям Медина и Джидда отменены.
Когда рейсы для паломничества на Умру возобновятся, пока неизвестно. Ответственные организации внимательно следят за ситуацией.
Пассажирам рекомендуется постоянно отслеживать новости из официальных источников. Подробную информацию можно найти на сайте One.uz.