O'zbekistonda 27-fevralda tuman tushishi kutilmoqda
O'zbekiston Respublikasi Gidrometeorologiya xizmati markazi, "O'zgidromet", 27-fevral, juma kuni uchun mamlakatimizdagi ob-havo ma'lumotlarini taqdim etdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Toshkent shahrida havo o'zgaruvchan bo'lib, yog'ingarchilik kutilmaydi. Kechasi va ertalab tuman tushishi ehtimoli mavjud.
Harorat kechasi 3-5 daraja, kunduzi esa 12-14 daraja iliq bo'lishi kutilmoqda. Qoraqalpog'iston va Xorazmda ham yog'ingarchilik kuzatilmaydi, lekin ayrim joylarda tuman tushishi mumkin.
Kechasi harorat 2-7 daraja sovuq, kunduzi esa 2 daraja sovuqdan 3 daraja iliqqacha bo'lishi mumkin. Buxoro va Navoiy viloyatlarida havo o'zgaruvchan bo'lib, ayrim joylarda shamol kuchayishi mumkin.
Kechasi harorat 1-6 daraja iliq, kunduzi esa 9-14 daraja iliq bo'lishi kutilmoqda. Navoiy viloyatining cho'l hududlarida kechasi 2 daraja sovuqdan 3 daraja iliqqacha, kunduzi esa 3-8 daraja iliq bo'ladi.
Toshkent, Sirdaryo, Jizzax va Samarqand viloyatlarida yog'ingarchilik kutilmaydi. Kechasi harorat 1-6 daraja, kunduzi esa 10-15 daraja iliq bo'ladi.
Qashqadaryo va Surxondaryo viloyatlarida kunduzi harorat 15-20 daraja iliq bo'lishi kutilmoqda. Andijon, Namangan va Farg'ona viloyatlarida kechasi ayrim joylarda yomg'ir yog'ishi mumkin, ammo kunduzi yog'ingarchilik kutilmaydi.
Kechasi harorat 2-7 daraja, kunduzi esa 10-15 daraja iliq bo'ladi. Tog'li hududlarda yomg'ir yoki qor yog'ishi, tuman tushishi mumkin.
Shuningdek, qor ko'chishi va sel-suv toshqini xavfi mavjud. Kechasi harorat 2-7 daraja sovuq, kunduzi esa 0-5 daraja iliq bo'lishi mumkin.

В Узбекистане 27 февраля ожидается туман
Центр гидрометеорологической службы Республики Узбекистан, "Узгидромет", представил данные о погоде в нашей стране на пятницу, 27 февраля. Об этом сообщает Zamin.uz.
В Ташкенте погода переменная, осадков не ожидается. Ночью и утром возможен туман.
Температура ночью ожидается от 3 до 5 градусов тепла, днем — от 12 до 14 градусов тепла. В Каракалпакстане и Хорезме осадков также не ожидается, но в некоторых местах возможен туман.
Ночью температура будет от 2 до 7 градусов мороза, днем — от 2 градусов мороза до 3 градусов тепла. В Бухарской и Навоийской областях погода переменная, в некоторых местах возможны усиления ветра.
Ночью температура ожидается от 1 до 6 градусов тепла, днем — от 9 до 14 градусов тепла. В пустынных районах Навоийской области ночью температура будет от 2 градусов мороза до 3 градусов тепла, днем — от 3 до 8 градусов тепла.
В Ташкентской, Сырдарьинской, Джизакской и Самаркандской областях осадков не ожидается. Ночью температура будет от 1 до 6 градусов тепла, днем — от 10 до 15 градусов тепла.
В Кашкадарьинской и Сурхандарьинской областях днем ожидается температура от 15 до 20 градусов тепла. В Андижанской, Наманганской и Ферганской областях ночью в некоторых местах возможен дождь, однако днем осадков не ожидается.
Ночью температура будет от 2 до 7 градусов тепла, днем — от 10 до 15 градусов тепла. В горных районах возможен дождь или снег, а также туман.
Кроме того, существует риск схода снежных лавин и паводков. Ночью температура ожидается от 2 до 7 градусов мороза, днем — от 0 до 5 градусов тепла.