O‘zbekiston tarixida ilk bor kriptovalyuta qazib olish uchun rasmiy litsenziya berildi, deb xabar berdi uz24.uz. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu yangilik mamlakatda yashirin faoliyat yuritayotgan fermalar va noqonuniy elektr ulanishlari davrining yakunlanishini anglatadi. Hukumat kriptovalyuta sohasini to‘liq qonuniy maydonga olib chiqish maqsadida qat'iy choralar ko‘rmoqda.
Milliy istiqbolli loyihalar agentligi mamlakatda birinchi marta xususiy kompaniyaga mayning bilan shug‘ullanish uchun ruxsatnoma berdi. Endi kriptovalyuta qazib olish faoliyati davlat nazorati ostida amalga oshiriladi.
Bu jarayon shaffoflik va belgilangan tartiblar asosida olib boriladi. Buxoro cho‘llarida millionlab dollarlik raqamli aktivlar rasman ishlab chiqariladi.
Loyiha zamonaviy infratuzilma va qonuniy mexanizmlar yordamida tashkil etilgan. Bu qaror kriptovalyuta sohasining rivojlanishida yangi bosqichni boshlab berdi.

В Узбекистане выдана первая официальная лицензия на майнинг криптовалюты
В истории Узбекистана впервые выдана официальная лицензия на добычу криптовалюты, сообщает uz24.uz. Об этом сообщает Zamin.uz.
Эта новость означает конец эпохи скрытой деятельности ферм и незаконных подключений к электросети в стране. Правительство принимает строгие меры с целью полного легализации сферы криптовалют.
Агентство национальных перспективных проектов впервые выдало частной компании разрешение на майнинг. Теперь деятельность по добыче криптовалюты будет осуществляться под государственным контролем.
Этот процесс будет проходить прозрачно и в соответствии с установленными правилами. В пустынях Бухары официально будут производиться цифровые активы на миллионы долларов.
Проект организован с помощью современной инфраструктуры и законных механизмов. Это решение ознаменовало новый этап в развитии сферы криптовалют.