O‘zgidromet 4 mart, chorshanba kuni O‘zbekiston hududida kutilayotgan ob-havo haqida ma'lumot berdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ma'lumotlarga ko‘ra, mamlakatning turli hududlarida yog‘ingarchilik kuzatiladi va ayrim joylarda tuman tushishi ehtimoli bor. Toshkent shahrida havo o‘zgaruvchan bo‘lib, vaqti-vaqti bilan yomg‘ir yog‘ishi kutilmoqda.
Shamol g‘arbdan 3–8 metr/sekund tezlikda esadi. Havo harorati kechasi 6–8 daraja, kunduzi esa 8–10 daraja iliq bo‘ladi.
Qoraqalpog‘iston va Xorazm viloyatida havo o‘zgaruvchan, kechasi va ertalab ayrim joylarda yomg‘ir va qor yog‘ishi mumkin. Shamol g‘arbdan 7–12 metr/sekund tezlikda esadi.
Harorat kechasi 3 daraja sovuqdan 2 daraja iliqqacha, kunduzi 7–12 daraja iliq bo‘ladi. Buxoro va Navoiy viloyatlarida ham havo o‘zgaruvchan bo‘lib, ayrim joylarda yomg‘ir yog‘adi.
Tuman tushishi ehtimoli bor. Shamol g‘arbdan 7–12 metr/sekund tezlikda esadi.
Harorat kechasi 2–7 daraja iliq, kunduzi 7–12 daraja iliq bo‘ladi. Toshkent, Sirdaryo, Jizzax va Samarqand viloyatlarida havo o‘zgaruvchan, ba’zi joylarda yomg‘ir yog‘adi.
Shamol g‘arbdan 7–12 metr/sekund tezlikda esadi. Harorat kechasi 5–10 daraja, kunduzi esa 7–12 daraja iliq bo‘ladi.
Qashqadaryo va Surxondaryo viloyatlarida havo o‘zgaruvchan bo‘lib, ayrim joylarda yomg‘ir yog‘ishi mumkin. Shamol g‘arbdan 7–12 metr/sekund tezlikda esadi.
Harorat kechasi 5–10 daraja, kunduzi 10–15 daraja iliq bo‘ladi. Andijon, Namangan va Farg‘ona viloyatlarida ham havo o‘zgaruvchan bo‘lib, ayrim joylarda yomg‘ir yog‘ishi kutilmoqda.
Shamol g‘arbdan 5–10 metr/sekund tezlikda esadi. Harorat kechasi 3–8 daraja, kunduzi esa 10–15 daraja iliq bo‘ladi.
Respublikaning tog‘oldi va tog‘li hududlarida havo o‘zgaruvchan bo‘lib, vaqti-vaqti bilan kuchli yog‘ingarchilik kuzatiladi. Tog‘li hududlarda qor ko‘chishi xavfi mavjud.
Shamol g‘arbdan 7–12 metr/sekund tezlikda esadi. Harorat kechasi 3 daraja sovuqdan 2 daraja iliqqacha, kunduzi 3–8 daraja iliq bo‘ladi.

Узгидромет сообщил о погоде, ожидаемой на территории Узбекистана в среду, 4 марта. Об этом сообщает Zamin.uz.
Согласно данным, в различных регионах страны ожидаются осадки, а в некоторых местах возможен туман. В Ташкенте погода переменчивая, временами ожидается дождь.
Ветер дует с запада со скоростью 3–8 метров в секунду. Температура воздуха ночью составит 6–8 градусов, днем — 8–10 градусов тепла.
В Каракалпакстане и Хорезмской области погода переменчивая, ночью и утром в некоторых местах возможен дождь и снег. Ветер дует с запада со скоростью 7–12 метров в секунду.
Температура ночью будет от 3 градусов мороза до 2 градусов тепла, днем — 7–12 градусов тепла. В Бухарской и Навоийской областях также переменчивая погода, в некоторых местах ожидается дождь.
Возможен туман. Ветер дует с запада со скоростью 7–12 метров в секунду.
Температура ночью составит 2–7 градусов тепла, днем — 7–12 градусов тепла. В Ташкентской, Сырдарьинской, Джизакской и Самаркандской областях погода переменчивая, в некоторых местах ожидается дождь.
Ветер дует с запада со скоростью 7–12 метров в секунду. Температура ночью 5–10 градусов, днем — 7–12 градусов тепла.
В Кашкадарьинской и Сурхандарьинской областях погода переменчивая, в некоторых местах возможен дождь. Ветер дует с запада со скоростью 7–12 метров в секунду.
Температура ночью 5–10 градусов, днем — 10–15 градусов тепла. В Андижанской, Наманганской и Ферганской областях также переменчивая погода, ожидается дождь в некоторых местах.
Ветер дует с запада со скоростью 5–10 метров в секунду. Температура ночью 3–8 градусов, днем — 10–15 градусов тепла.
В предгорных и горных районах республики погода переменчивая, временами наблюдаются сильные осадки. В горных районах существует риск схода лавин.
Ветер дует с запада со скоростью 7–12 метров в секунду. Температура ночью от 3 градусов мороза до 2 градусов тепла, днем — 3–8 градусов тепла.