Mart oyining o'rtalarida Toshkent shahrida havo harorati keskin pasayishi kutilmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ob-havo ma'lumotlariga ko'ra, 11-12 mart kunlari kechasi havo harorati –0 dan –4°C gacha tushishi mumkin. Shuning uchun bahor keldi deb, yengil kiyimlarga shoshilmaslik tavsiya etiladi.
Bu ma'lumot uzoq muddatli prognozga asoslangan va to'liq ishonchli emas, chunki ob-havo harorati o'zgarishi mumkin. Haqiqiy va ishonchli ma'lumotlar sanaga yaqinlashgan sari aniqlashadi.
Shu sababli, fuqarolar ehtiyotkorlik bilan kiyinishlari va ob-havo ma'lumotlarini diqqat bilan kuzatib borishlari lozim. Bu kabi sovuq kunlar odatda mart oyining o'rtalarida kuzatiladi, ammo bu yilgi sovuqning darajasi odatdagidan pastroq bo'lishi mumkin.
Shu bois, haroratning o'zgarishini e'tiborsiz qoldirmaslik va salomatlikka zarar yetkazmaslik uchun ehtiyot choralarini ko'rish muhimdir. Manba: One.uz.

В Ташкенте ожидается похолодание в середине марта
В середине марта в городе Ташкент ожидается резкое понижение температуры воздуха. Об этом сообщает Zamin.uz.
Согласно погодным данным, в ночь с 11 на 12 марта температура воздуха может опуститься от 0 до –4°C. Поэтому не рекомендуется спешить с легкой одеждой, считая, что весна уже наступила.
Эти данные основаны на долгосрочном прогнозе и не являются полностью надежными, так как температура воздуха может измениться. Точные и достоверные данные станут известны ближе к дате.
Поэтому гражданам следует одеваться осторожно и внимательно следить за погодными сводками. Такие холодные дни обычно наблюдаются в середине марта, однако уровень холода в этом году может быть ниже обычного.
Поэтому важно не игнорировать изменения температуры и принимать меры предосторожности, чтобы не навредить здоровью. Источник: One.uz.