O'zbekistonga sovuq havo kirib kelmoqda: ehtiyot bo'ling
O'zbekiston hududiga yaqin kunlarda sovuq va nam havo oqimi kirib kelishi kutilmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Sinoptiklarning xabar berishicha, 9 martdan 12 martgacha mamlakatimizda ob-havo sharoiti keskin o'zgaradi. Bahorning ilk kunlaridagi iliq ob-havo o'rnini qishki sovuqlar egallaydi.
Prognozlarga ko'ra, 9 martdan 11 martgacha respublikaning ayrim hududlarida yomg'ir yog'ib, keyinchalik qorga aylanishi mumkin. Ba'zi joylarda yog'ingarchiliklar kuchli bo'lishi ehtimoli bor, shuning uchun haydovchilar va piyodalardan yo'llarda ehtiyotkorlik so'raladi.
Haroratning pasayishi ayniqsa 10 martdan 12 mart kunlariga to'g'ri keladi. Ushbu davrda havo harorati sezilarli darajada sovib, kechalari 10 darajagacha, kunduz kunlari esa 3 darajagacha sovuq bo'lishi kutilmoqda.
Mutaxassislar aholini bu kunlarda issiqroq kiyinishga va salomatlikni asrashga chaqirmoqda. Manba: One.uz.

В Узбекистан поступает холодный воздух: будьте осторожны
В ближайшие дни на территорию Узбекистана ожидается поступление холодного и влажного воздушного потока. Об этом сообщает Zamin.uz.
По данным синоптиков, с 9 по 12 марта погодные условия в нашей стране резко изменятся. Теплая погода первых дней весны сменится зимними холодами.
Согласно прогнозам, с 9 по 11 марта в некоторых регионах республики возможен дождь, который затем перейдет в снег. В некоторых местах осадки могут быть сильными, поэтому водителей и пешеходов просят быть осторожными на дорогах.
Понижение температуры особенно ожидается с 10 по 12 марта. В этот период температура воздуха значительно понизится, ночью ожидается до -10 градусов, днем — до -3 градусов.
Специалисты призывают население в эти дни одеваться теплее и заботиться о своем здоровье. Источник: One.uz.