O‘zbekistonlik o‘n bir yoshli qiz Britaniya tanloviga yo‘llanma oldi
Angliyaning Blekpul shahrida dunyoga mashhur bo‘lgan Britaniya talantlari tanlovi ko‘rsatuvida ilk marta O‘zbekiston nomidan yosh xonanda Yasmina Husniddinova ishtirok etdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu muhim voqea haqida Madaniyat vazirligi xabar berdi. Yasmina Toshkentdagi birinchi bolalar musiqa va san’at maktabining estrada vokali bo‘yicha beshinchi sinf o‘quvchisi hisoblanadi.
O‘n bir yoshli qiz tanlovning saralash bosqichida o‘zining professional mahorati va kuchli ovozi bilan hakamlar hay’atiga katta taassurot qoldirdi. Natijada u to‘rtta hakamdan ham ijobiy bahoni olib, keyingi bosqichga yo‘llanma oldi.
Yosh iste’dodli xonanda chiqishida mashhur filmga bag‘ishlangan qo‘shiqni ijro etdi va tomoshabinlar hamda mutaxassislarni hayratga solgan edi. Hakamlardan biri uning ovozi kuchini va uni boshqarish qobiliyatini shunchaki ajoyib deb ta’kidladi.
Ikkinchi hakam esa uning past va baland ovozlarini bir-biriga muvaffaqiyatli uyg‘unlashtirganligi, ijrosining bir vaqtning o‘zida ham nozik, ham kuchli ta’sirga ega bo‘lganligini alohida maqtadi. Bu gaplar Yasminaning san’atga bo‘lgan chuqur tushunchasini va salmoqli tajribasidan darak beradi.
Yasmina Husniddinova birinchi marta xalqaro miqyosda ishtirok etayotgani yo‘q. U avvalroq bir qator nufuzli tanlovlarda o‘zining yuqori natijalari bilan e’tirof etilgan edi.
Jumladan, Belarusning Vitebsk shahrida bo‘lib o‘tgan Slavyanskiy bazar festivalida Gran-pri sovriniga sazovor bo‘lgan. Shuningdek, Italiyada tashkil etilgan xalqaro tanlovda o‘ttita davlat vakillari orasida ham birinchi o‘rinni egallab, Gran-pri sohibi bo‘lgan.
O‘zbekiston Prezidentining tashabbusi bilan o‘tkazilgan Yoshlar ovozi tanlovining 2024 yilgi g‘olibi ham shu yosh qizdir. Uning bu muvaffaqiyatlari mamlakatimiz madaniyatining xalqaro arenada o‘zini namoyon etishida yangi sahifa bo‘ldi.

Одиннадцатилетняя девочка из Узбекистана получила путевку на британский конкурс
В городе Блэкпул в Англии на всемирно известном британском конкурсе талантов впервые от имени Узбекистана выступила юная певица Ясмина Хусниддинова. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом важном событии сообщило Министерство культуры. Ясмина является ученицей пятого класса по эстрадному вокалу в первой детской школе музыки и искусства в Ташкенте.
Одиннадцатилетняя девушка произвела большое впечатление на жюри своим профессионализмом и сильным голосом во время отборочного этапа конкурса. В результате она получила положительные оценки от всех четырех судей и прошла в следующий раунд.
Юная талантливая певица исполнила песню, посвященную известному фильму, и поразила как зрителей, так и специалистов. Один из судей особо отметил невероятную силу её голоса и способность им управлять.
Второй судья отдельно похвалил её за успешное сочетание низких и высоких нот, а также за то, что её исполнение одновременно было нежным и мощным. Эти слова свидетельствуют о глубоком понимании Ясминой искусства и её значительном опыте.
Это не первый раз, когда Ясмина Хусниддинова участвует на международном уровне. Ранее она была признана за свои высокие результаты в ряде престижных конкурсов.
В частности, она стала лауреатом Гран-при на фестивале «Славянский базар», прошедшем в городе Витебск Беларуси. Также она заняла первое место среди представителей сорока стран на международном конкурсе в Италии и стала обладателем Гран-при.
Эта юная девушка также является победительницей конкурса «Голос молодежи» 2024 года, проведенного по инициативе Президента Узбекистана. Эти её достижения стали новой страницей в представлении культуры нашей страны на международной арене.