Toshkent va Tel Aviv o'rtasida aviaqatnovlar qayta tiklandi
Uzbekistan Airways milliy aviakompaniyasi Toshkent va Tel Aviv shaharlari o'rtasidagi muntazam aviaqatnovlarni qayta tiklaganini e'lon qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu xabar haqida O'zbekistonning Isroil davlatidagi elchixonasi rasmiy ma'lumot berdi. Yangi jadvalga ko'ra, parvozlarning qayta yo'lga qo'yilishi joriy yilning 14 aprel kunidan boshlab amalga oshiriladi.
Belgilangan reja asosida aviaqatnovlar haftaning dushanba, seshanba va payshanba kunlari amalga oshirilishi kutilmoqda. Bu chora yo'lovchilar uchun qulaylik yaratish va ikki davlat o'rtasidagi transport aloqalarini yaxshilash maqsadida joriy etildi.
Shuningdek, aviakompaniya parvozlar tarmog'ini yanada kengaytirishni rejalashtirgan. Xususan, 3 may kunidan boshlab yakshanba kunlari Toshkent, Samarqand va Tel Aviv shaharlarini bog'lovchi qo'shimcha reyslar yo'lga qo'yiladi.
Mazkur yo'nalishlar ham borish, ham qaytish tartibida tashkil etiladi. Eslatib o'tamiz, avvalroq mart oyining oxirida turli sabablarga ko'ra Tel Aviv yo'nalishidagi reyslar majburiy ravishda bekor qilingan edi.
Hozirgi kunda aviakompaniya xalqaro parvozlarni bosqichma-bosqich tiklab, o'z faoliyatini to'liq quvvatda qayta tiklash ustida ishlamoqda. Ushbu chora-tadbirlar yo'lovchilarning safarlarini yanada qulay va xavfsiz qilishga xizmat qiladi.
Aviakompaniya o'z mijozlariga reyslar jadvali bilan tanishish uchun rasmiy manbalardan foydalanishni tavsiya etmoqda.

Авиасообщение между Ташкентом и Тель-Авивом восстановлено
Национальная авиакомпания Uzbekistan Airways объявила о возобновлении регулярных авиарейсов между Ташкентом и Тель-Авивом. Об этом сообщает Zamin.uz.
Официальную информацию по данному вопросу предоставило Посольство Узбекистана в Государстве Израиль. Согласно новому расписанию, возобновление полетов начнется с 14 апреля текущего года.
В соответствии с установленным планом, авиарейсы ожидаются по понедельникам, вторникам и четвергам. Эта мера введена с целью создания удобств для пассажиров и улучшения транспортного сообщения между двумя странами.
Кроме того, авиакомпания планирует дальнейшее расширение сети полетов. В частности, с 3 мая по воскресеньям будут запущены дополнительные рейсы, связывающие Ташкент, Самарканд и Тель-Авив.
Данные направления будут организованы как в одну, так и в обратную сторону. Напомним, что ранее в конце марта рейсы в направлении Тель-Авива были вынужденно отменены по различным причинам.
В настоящее время авиакомпания работает над поэтапным восстановлением международных перелетов и возвращением своей деятельности на полную мощность. Эти меры призваны сделать поездки пассажиров более удобными и безопасными.
Авиакомпания рекомендует своим клиентам пользоваться официальными источниками для ознакомления с расписанием рейсов.