2025/2026 o‘quv yili uchun oliy va professional ta’lim muassasalariga kirish test sinovlari 14 iyuldan 23 iyulgacha o‘tkaziladi. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
Bu yil test jarayoni 10 kun davom etib, har kuni ikki smenada tashkil etiladi. Yangi tartibga ko‘ra, birinchi smena soat 08:00 da, ikkinchi smena esa 15:00 da boshlanadi.
Barcha abituriyentlar test boshlanishidan kamida bir yarim soat oldin belgilangan hududga pasport yoki ID-karta hamda shaxsiy ruxsatnomasi bilan kelishlari zarur. Qarindoshlar va boshqa yordamchilar test maydoniga kiritilmaydi.
Onlayn ro‘yxatdan o‘tganlar ruxsatnomani my.uzbmb.uz portali orqali yuklab olib, chop etishlari lozim. Agentlik vakillari abituriyentlardan ruxsatnomada ko‘rsatilgan vaqt, kun va joyga qat’iy rioya qilishlarini so‘ramoqda.
Pasport nusxasi yoki boshqa hujjat bilan kelganlar, shuningdek, kechikkanlar sinov maydoniga kiritilmaydi. Ushbu qoidalar imtihon jarayonining adolatli va tartibli o‘tishini ta’minlashga qaratilgan.
Mazkur yangilik abituriyentlarga o‘z vaqtida tayyorgarlik ko‘rish va kerakli hujjatlarni to‘g‘ri tayyorlash imkonini beradi. Zamin.uz sayti esa imtihon kampaniyasi doirasida eng muhim yangiliklarni tezkor va aniq yetkazishda davom etadi.

Тесты по высшему образованию 2025 года начнутся 14 июля
Тестовые испытания для поступления в высшие и профессиональные учебные заведения на 2025/2026 учебный год будут проводиться с 14 по 23 июля. Об этом сообщает Zamin.uz.
В этом году процесс тестирования продлится 10 дней и будет организован в две смены каждый день. Согласно новому порядку, первая смена начинается в 08:00, а вторая смена — в 15:00.
Все абитуриенты должны прибыть в назначенную зону не менее чем за полтора часа до начала теста с паспортом или ID-картой и личным разрешением. Родственники и другие помощники не будут допущены на тестовую площадку.
Зарегистрировавшиеся онлайн должны скачать разрешение через портал my.uzbmb.uz и распечатать его. Представители агентства просят абитуриентов строго соблюдать время, день и место, указанные в разрешении.
Лица, пришедшие с копией паспорта или другим документом, а также опоздавшие, не будут допущены на тестовую площадку. Эти правила направлены на обеспечение справедливого и упорядоченного проведения экзамена.
Данная новость дает абитуриентам возможность своевременно подготовиться и правильно оформить необходимые документы. Сайт Zamin.uz продолжит оперативно и точно информировать о самых важных новостях в рамках экзаменационной кампании.