Abituriyentlar uchun ruxsatnoma yuklab olish boshlandi
Oliy ta’lim muassasalariga kirishni maqsad qilgan abituriyentlar uchun muhim jarayonlardan biri — test sinovlari oldidan “Abituriyent ruxsatnomasi”ni yuklab olish boshlandi. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda Davlat test markazi rasmiy sayti my.uzbmb.uz orqali ma’lum qilindi. Har bir abituriyent shaxsiy kabinetiga kirib, qayd varag‘i sahifasidagi maxsus tugma yordamida o‘z ruxsatnomasini yuklab olishi mumkin.
Shuningdek, shaxsiy kabinetga kirmasdan ham my.uzbmb.uz/allow/bachelor-allow sahifasi orqali pasport seriyasi, raqami hamda JSHSHIRni kiritib ruxsatnomani olish imkoniyati mavjud. Test sinovida ishtirok etish uchun abituriyentlar o‘z vaqtida kelishi va pasport hamda rasmiy “Abituriyent ruxsatnomasi”ni taqdim etishi shart.
Pasport nusxasi yoki boshqa hujjatlar, shuningdek kechikib kelish testga kirish imkoniyatini yo‘qqa chiqaradi. Shu bois hujjatlarni rasmiy manbalardan o‘z vaqtida yuklab olib, tayyorgarlikni kechiktirmaslik muhimdir.
Kirish imtihoni har bir abituriyent uchun kelajak eshigini ochuvchi muhim qadam hisoblanadi, unga mas’uliyat bilan yondashish zarur.

Началась загрузка разрешений для абитуриентов
Одним из важных процессов для абитуриентов, стремящихся поступить в высшие учебные заведения, является загрузка "Разрешения абитуриента" перед тестовыми экзаменами. Об этом сообщает Zamin.uz.
Эта информация была опубликована на официальном сайте Государственного тестового центра my.uzbmb.uz. Каждый абитуриент может войти в свой личный кабинет и загрузить свое разрешение с помощью специальной кнопки на странице регистрационного листа.
Кроме того, существует возможность получить разрешение, введя серию и номер паспорта, а также JSHSHIR на странице my.uzbmb.uz/allow/bachelor-allow, не входя в личный кабинет. Для участия в тестовом экзамене абитуриенты должны прибыть вовремя и предоставить паспорт, а также официальное "Разрешение абитуриента".
Копия паспорта или другие документы, а также опоздание исключают возможность участия в тесте. Поэтому важно своевременно загружать документы из официальных источников и не откладывать подготовку.
Вступительный экзамен является важным шагом, открывающим двери в будущее для каждого абитуриента, и к нему необходимо подходить ответственно