Oliy ta’limga qabul uchun test imtihonlari boshlandi
O‘zbekiston Respublikasida 2025/2026 o‘quv yili uchun oliy va kasbiy ta’lim muassasalariga qabul jarayoni doirasida test imtihonlari rasmiy ravishda boshlandi. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
Abituriyentlardan imtihon boshlanishidan kamida bir soat oldin test o‘tkaziladigan joyga kelishi talab qilinadi. Shuningdek, ular bilan pasport yoki ID-kartaning asl nusxasi hamda abituriyent ruxsatnomasi bo‘lishi shart.
Muhim eslatma sifatida, birinchi smena ishtirokchilari soat 07:30 gacha, ikkinchi smena qatnashchilari esa soat 14:30 gacha tekshiruvdan o‘tib, o‘z o‘rnini egallashi lozim. Abituriyentlardan belgilangan vaqtga qat’iy rioya qilish, barcha zarur hujjatlarni tayyor holda olib kelish so‘raladi.
Sinovlarning adolatli va muvaffaqiyatli o‘tishini ta’minlash maqsadida barcha shart-sharoitlar yaratilgan. Barcha yoshlarimizga imtihonlarda omad tilaymiz.

Начались тестовые экзамены для поступления в высшее образование
В Республике Узбекистан официально начался процесс приема в высшие и профессиональные учебные заведения на 2025/2026 учебный год. Об этом сообщает Zamin.uz.
От абитуриентов требуется прибыть на место проведения теста не менее чем за час до начала экзамена. Также необходимо иметь при себе оригинал паспорта или ID-карты, а также разрешение абитуриента.
Важно отметить, что участники первой смены должны пройти проверку до 07:30, а участники второй смены - до 14:30, чтобы занять свои места. От абитуриентов требуется строгое соблюдение установленного времени и наличие всех необходимых документов.
Для обеспечения справедливого и успешного проведения испытаний созданы все условия. Желаем всем нашим молодым людям удачи на экзаменах.