Obihayot ko‘chasida transport harakati cheklanadi
Toshkent shahar Sergeli tumanidagi Obihayot ko‘chasida transport harakati vaqtincha cheklanadi. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu cheklov issiq suv quvurlarini yangilash ishlari bilan bog‘liqdir. Toshkent shahar hokimligi tomonidan berilgan ma’lumotga ko‘ra, 2025 yil 19 iyuldan 18 avgustgacha ushbu ko‘chada avtotransport vositalari harakati taqiqlanadi.
Yo‘l yopilishi sababli hududdan o‘tadigan ba’zi avtobus yo‘nalishlarida vaqtinchalik o‘zgarishlar kiritildi. Jumladan, 184-sonli avtobus yo‘nalishi “Sergeli yarmarkasi” bekatigacha qisqartiriladi.
Shuningdek, 40 va 143-sonli avtobuslar Yangi Sergeli yo‘li, So‘g‘diyona, Jaloyir va Obihayot (yopilmagan qism) yo‘nalishi bo‘ylab vaqtincha harakat qiladi. Mahalliy hokimiyat organlari aholiga vaqtinchalik noqulayliklarga sabrli bo‘lishni va harakatlarini oldindan rejalashtirishni tavsiya qilmoqda.
Issiq suv quvurlarini yangilash ishlari tez, sifatli va xavfsiz tarzda amalga oshirilishi ta’kidlandi. Ushbu chora-tadbirlar hududdagi infratuzilmani yaxshilashga qaratilgan bo‘lib, aholi farovonligini oshirishga xizmat qiladi.

На улице Обихает транспортное движение ограничивается
На улице Обихайот в районе Сергели города Ташкента временно ограничивается движение транспорта. Об этом сообщает Zamin.uz.
Данное ограничение связано с работами по обновлению горячих водопроводов. Согласно информации, предоставленной мэрией города Ташкента, с 19 июля 2025 года по 18 августа на этой улице будет запрещено движение автотранспортных средств.
В связи с закрытием дороги временно внесены изменения в некоторые автобусные маршруты, проходящие через этот район. В частности, маршрут автобуса № 184 будет сокращен до остановки «Сергели ярмарка».
Кроме того, автобусы № 40 и 143 будут временно курсировать по маршруту Новой Сергели, Согдиона, Джалойир и Обихайот (не закрытая часть). Местные органы власти призывают население проявить терпение к временным неудобствам и заранее планировать свои передвижения.
Подчеркнуто, что работы по обновлению горячих водопроводов будут проводиться быстро, качественно и безопасно. Эти мероприятия направлены на улучшение инфраструктуры в районе и служат для повышения благосостояния населения.