Stankovich: Bugungi o‘yinda jamoadan zavq oldim
«Spartak» jamoasi bosh murabbiyi Deyan Stankovich «Match TV»ga «Zenit» bilan o‘yindan so‘ng intervyu berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘zining bugungi o‘yindagi xotirjamligi haqida so‘ralganda, odatdagidan farqli ravishda juda tinch bo‘lganini ta’kidladi. Stankovich energiyasini behuda sarflamaslikni afzal ko‘radi va o‘yin davomida yuzaga kelgan vaziyatlarni o‘zgartirishning imkoni yo‘qligini tushungan holda, o‘zini boshqara olganini aytdi.
U bugungi o‘yinda jamoaning harakatidan zavqlanganini, futbolchilarning g‘alabaga loyiq ekanini ta’kidladi. Shuningdek, murabbiy jamoa ko‘pchilikda o‘ynagan paytdagi harakatlarini muhokama qilib, dastlabki besh daqiqadagi sustkashlikni tan oldi.
U bu holatni qisqa muddatli xatolik deb baholab, bunday vaziyatlar bilan ilgari ham duch kelganini aytdi. Hozirgi paytda bu masalaga aniq javob topa olmasligini ham qo‘shimcha qildi.
Umuman olganda, Stankovich jamoasi murakkab yo‘ldan borayotganini va bunga tayyor ekanligini bildirdi.

Stankovich: Сегодняшняя игра доставила удовольствие команде
Главный тренер команды «Спартак» Деян Станкович дал интервью «Матч ТВ» после игры с «Зенитом». Об этом сообщил Euro-football.ru.
Когда его спросили о спокойствии в сегодняшней игре, он отметил, что был гораздо спокойнее, чем обычно. Станкович предпочитает не тратить энергию зря и, понимая, что изменить ситуацию, возникшую во время матча, невозможно, смог контролировать себя.
Он подчеркнул, что получил удовольствие от действий команды в сегодняшней игре, а футболисты заслуживали победы. Также тренер обсудил действия команды в большинстве случаев игры и признал вялость в первые пять минут.
Он оценил это как кратковременную ошибку и отметил, что сталкивался с подобными ситуациями и раньше. В настоящее время он не может дать точного ответа по этому поводу.