Bulykin: Spartak Zenitga qaraganda yaqinroq edi g‘alabaga
O‘tgan futbolchi Dmitriy Bulykin 16 avgust kuni o‘tgan Rossiya Premer Ligasi beshinchi tur doirasidagi “Spartak” va “Zenit” o‘rtasidagi o‘yindan o‘z taassurotlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U ta’kidlashicha, o‘yindagi vaziyatlar va boshqa omillarni hisobga olganda, “Spartak” g‘alabaga yaqinroq edi. Chunki “Zenit” jamoasidan bir futbolchi maydonni vaqtincha tark etgan va o‘yinning oxirida “Spartak” penalti zarbasini amalga oshirgan.
Natijada “Zenit” jamoasi bir ochko qo‘lga kiritgan bo‘lsa, “Spartak” jamoasi bugun ikki ochkoni yo‘qotdi. Bulykin shuningdek, ikkala jamoa ham hozirda qiyin davrni boshdan kechirmoqda va ular imkon qadar tezroq bu inqirozdan chiqishlari zarurligini ta’kidladi.
Hozirgi vaqtda “Spartak” Rossiya chempionati jadvalida 11-o‘rinda turibdi, “Zenit” esa biroz yuqoriroqda, sakkizinchi o‘rinni egallagan. Mutaxassis fikricha, jamoalar o‘z o‘yinlarini yaxshilab, keyingi o‘yinlarda yaxshi natijalar ko‘rsatishga intilishi kerak.

Булыкин: Спартак был ближе к победе, чем Зенит
Бывший футболист Дмитрий Булыкин 16 августа поделился своими впечатлениями от матча пятого тура Российской Премьер-Лиги между «Спартаком» и «Зенитом». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что с учётом игровых ситуаций и других факторов, «Спартак» был ближе к победе. Потому что один из игроков «Зенита» временно покинул поле, а в конце матча «Спартак» исполнил пенальти.
В итоге команда «Зенит» получила одно очко, а «Спартак» сегодня потерял два очка. Булыкин также подчеркнул, что обе команды сейчас переживают сложный период и им необходимо как можно скорее выйти из этого кризиса.
В настоящее время «Спартак» занимает 11-е место в таблице чемпионата России, а «Зенит» немного выше — восьмое место. По мнению специалиста, командам нужно улучшить свою игру и стремиться показывать хорошие результаты в следующих матчах.