Zenit jamoasi eski uslublar asosida o‘ynamoqda, ammo ular hozirda samarali emas. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu fikrni Sankt-Peterburgning sobiq futbolchisi Denis Ugarov Euro-Futbol.ru nashriga bergan intervyusida bildirdi. Unga ko‘ra, jamoa murabbiyi Sergey Semak boshchiligida o‘ziga xos taktik usullarni qo‘llamoqda, lekin bu uslublar zamon talablariga javob bermayapti.
Ugarovning ta’kidlashicha, jamoada moslashuvchanlik yetishmaydi va futbolchilar erkin harakat qilmoqda. Shu kuni Zenit safarda Spartak jamoasi bilan 2:2 hisobida durang o‘ynadi.
Ugarov o‘yinni qiziqarli va tomoshabop deb baholadi, ammo Spartak jamoasi Zenitga nisbatan yaxshiroq tayyorgarlik ko‘rganligini ta’kidladi. Hozirda Zenit Premyer-liga jadvalida besh turdan so‘ng sakkizinchi o‘rinda turibdi va jamoa faqat olti ochko to‘plagan.
Keyingi o‘yinda ular o‘z maydonida Makhachkala shahrining Dinamo jamoasiga qarshi maydonga tushadi. Zenit jamoasi o‘z o‘yinini yaxshilashga va natijalarni ko‘tarishga intilmoqda.

Угаров: Спартак лучше подготовился, чем Зенит
Команда «Зенит» играет по старым методам, но сейчас они неэффективны. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Это мнение высказал бывший футболист Санкт-Петербурга Денис Угаров в интервью изданию Euro-Futbol.ru. По его словам, тренер команды Сергей Семак применяет особые тактические методы, но эти методы не соответствуют требованиям времени.
По словам Угарова, в команде не хватает гибкости, и футболисты действуют свободно. В тот день «Зенит» сыграл в гостях с командой «Спартак» вничью 2:2.
Угаров оценил игру как интересную и зрелищную, но подчеркнул, что команда «Спартак» была лучше подготовлена, чем «Зенит». В настоящее время «Зенит» занимает восьмое место в таблице Премьер-лиги после пяти туров и набрал всего шесть очков.
В следующем матче они выйдут на поле в своем доме против команды «Динамо» из Махачкалы. Команда «Зенит» стремится улучшить свою игру и повысить результаты.