Adiyev: Cherchesov Sadulaevga yondashuv topdi
«Krylya Sovetov» bosh murabbiyi Magomed Adiyev «Match TV» kanaliga «Akhmat» jamoasi bilan o‘yin oldidan intervyu berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U ikki kun davomida Grozniyda bo‘lib, Sochidan to‘g‘ridan-to‘g‘ri shu yerga kelganini aytdi. Murabbiy futbolchilarni tiklashga ko‘proq e’tibor qaratilganini ta’kidladi, chunki Sochida o‘tkazilgan o‘yin jismonan og‘ir bo‘lgan.
U bunday tayyorgarlikning samaradorligini o‘yinda ko‘rish mumkinligini aytdi va barcha ishlar to‘g‘ri bajarilganiga umid bildirdi. Adiyev bugungi o‘yinda o‘zining yaqinda murabbiylik qilgan jamoasiga qarshi maydonga tushishini ta’kidladi.
Jamoa tarkibida o‘zgarishlar bo‘lsa-da, u futbolchilarni yaxshi bilishini va ularning imkoniyatlarini yaxshi tushunishini aytdi. Shu bois, o‘yinga tayyorgarlik jarayonida bu omillar hisobga olingan.
Hozirgi murabbiy sifatli mutaxassis bo‘lib, jamoani o‘z qarashlariga moslashtirmoqda, ammo bu jarayon uchun vaqt kerakligini ta’kidladi. Shuningdek, u «Akhmat» jamoasining hozirgi holati va maqsadlari haqida taxminlarga ega ekanligini bildirdi.
O‘tgan uch turdagi o‘yinlar bilan solishtirganda, «Akhmat» jamoasida keskin o‘zgarishlar yo‘qligini aytdi. Biroq, ayrim individual o‘zgarishlar mavjud.
Eng asosiy yutuq sifatida hozirgi murabbiy Cherchesov Sadulaevga to‘g‘ri yondashuv topganini qayd etdi. Adiyev o‘z vaqtida bunga erisha olmaganini, lekin hozirgi murabbiy futbolchini yanada ko‘proq motivatsiyalaganini ta’kidladi.

Adiyev: Черчесов нашёл подход к Садулаеву
Главный тренер «Крылья Советов» Магомед Адиев дал интервью каналу «Матч ТВ» перед игрой с командой «Ахмат». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он рассказал, что провёл два дня в Грозном и приехал сюда напрямую из Сочи. Тренер отметил, что больше внимания уделялось восстановлению футболистов, так как игра в Сочи была физически тяжёлой.
Он сказал, что эффективность такой подготовки можно будет увидеть в игре и выразил надежду, что все работы были выполнены правильно. Адиев подчеркнул, что в сегодняшнем матче выйдет на поле против своей недавно тренируемой команды.
Несмотря на изменения в составе команды, он отметил, что хорошо знает футболистов и понимает их возможности. Поэтому эти факторы были учтены в процессе подготовки к игре.
Настоящий тренер является квалифицированным специалистом и адаптирует команду под свои взгляды, но для этого процесса требуется время, отметил он. Также он сообщил, что имеет представление о текущем состоянии и целях команды «Ахмат».
По сравнению с тремя прошлыми турами, в команде «Ахмат» нет резких изменений, сказал он. Однако есть некоторые индивидуальные изменения.
В качестве главного достижения он отметил, что нынешний тренер Черчесов нашёл правильный подход к Садулаеву. Адиев признал, что в своё время не смог этого добиться, но нынешний тренер мотивирует игрока гораздо больше.