Shanba kuni Sobolev jarima maydonchasi ichidan chap oyog‘i bilan zarba berib, Spartak darvozasini ishg‘ol qildi. Ushbu gol hisobni 2:2 ga tenglashtirdi va o‘yinning yakuniy natijasi bo‘ldi.
Drkushichning so‘zlariga ko‘ra, Sobolev maydonga chiqqanda muxlislar uni iliq kutib olishdi. Jamoa a’zolari uning gol urganidan xursand bo‘lishdi, biroq o‘yin yakunida g‘alaba qozonilmagani uchun kiyinish xonasida kayfiyat past edi.
Bu haqda Drkushichni Matc TV nashri keltirgan. Rossiya Premer-ligasining joriy mavsumida Zenit besh o‘yinda olti ochko to‘pladi.
Hozirgi vaqtda Sergey Semak boshchiligidagi jamoa musobaqa jadvalida 11-o‘rinda bormoqda. Jamoa keyingi o‘yinlarda natijalarni yaxshilashga intilmoqda va yuqori pog‘onalarga chiqishni maqsad qilgan.

Drkushich: Мы рады, что Соболев забил Спартаку
Защитник команды Зенит Ваня Дркушич прокомментировал гол нападающего Александра Соболева в ворота его бывшей команды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В субботу Соболев с левой ноги пробил из штрафной площади и поразил ворота Спартака. Этот гол сравнял счёт 2:2 и стал итоговым результатом матча.
По словам Дркушича, когда Соболев вышел на поле, болельщики тепло его встретили. Члены команды были рады его голу, однако в раздевалке настроение было подавленным из-за отсутствия победы в конце игры.
Об этом рассказал Дркушича канал Матч ТВ. В текущем сезоне Российской Премьер-лиги Зенит набрал шесть очков в пяти матчах.
В настоящее время команда под руководством Сергея Семака занимает 11-е место в турнирной таблице. Команда стремится улучшить результаты в следующих играх и выйти на более высокие позиции.