Shanba kuni «Barselona» joriy mavsumdagi birinchi o‘yinini o‘tkazadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ular Ispaniyaning La Liga chempionatining boshlang‘ich turida «Malyorka» jamoasiga qarshi safarda maydonga tushadi. Hans-Diter Flik boshchiligidagi jamoa o‘yinning yettinchi daqiqasida hisobni ochishga muvaffaq bo‘ldi.
2025/2026 yilgi mavsumdagi «ko‘k-qizil» jamoaning birinchi golini qanot hujumchisi Rafinya kiritdi. U o‘ng qanotdan kelgan uzatmani qabul qilib, to‘p maydon tagidan sakrab qaytganidan so‘ng aniq bosh bilan zarba berdi va darvozaga gol urdi.
Ispaniya chempionati doirasidagi «Malyorka» va «Barselona» o‘yinini matnli translyatsiya orqali LiveResult portali orqali kuzatish mumkin. «Barselona» hozirgi paytda Ispaniya chempioni hisoblanadi.
Bu jamoa o‘zining yuqori darajadagi o‘yinlari bilan muxlislar e’tiborini tortmoqda va yangi mavsumda ham g‘alaba qozonish niyatida.

Рафинья забил первый гол «Барселоны» в сезоне
В субботу «Барселона» проведет свой первый матч в текущем сезоне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Они выйдут на поле в гостях против команды «Мальорка» в стартовом туре чемпионата Испании Ла Лига. Команда под руководством Ханса-Дитера Флика сумела открыть счет на седьмой минуте игры.
Первый гол «сине-гранатовых» в сезоне 2025/2026 забил крайний нападающий Раффинья. Он принял передачу с правого фланга, прыгнул у линии поля и точно пробил головой, забив мяч в ворота.
Матч «Мальорка» — «Барселона» в рамках чемпионата Испании можно смотреть в текстовой трансляции на портале LiveResult. «Барселона» в настоящее время является чемпионом Испании.
Эта команда привлекает внимание болельщиков своими высококлассными играми и намерена одержать победу и в новом сезоне.