Gladilin Jedson va Jerson o‘yinini taqqosladi
Avvalgi faoliyatida taniqli bo‘lgan futbolchi Valeriy Gladilin Rossiya Premer-Ligasining yozgi transferlari bo‘lgan ikki futbolchi – «Spartak» yarim himoyachisi Jedson Fernandes va «Zenit» yarim himoyachisi Jerson Santos o‘rtasidagi o‘yinni tahlil qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mutaxassisning so‘zlariga ko‘ra, hozircha ular orasida sezilarli farq yo‘q. Ikkalasi ham malakali ijrochilar bo‘lib, hozirgi paytda bir xil darajada o‘ynashmoqda.
Gladilin fikricha, aniq xulosalar birinchi davra yakunlangach chiqarilishi mumkin. Bugungi o‘yinda bu futbolchilar o‘z jamoalari safida yuzma-yuz to‘qnash kelishdi.
Jedson Fernandes «qizil-oq» jamoasi uchun birinchi golini urdi, Jerson Santos esa hozircha «Zenit» safida samarali harakatlar bilan ajralib turmadi. Mutaxassislarning fikricha, kelajakda ularning o‘yin ko‘rsatkichlari o‘zgarishi mumkin.

Гладилин Джедсон и Жерсон сравнили игру
Бывший известный футболист Валерий Гладилин проанализировал игру двух футболистов летних трансферов Российской Премьер-Лиги – полузащитника «Спартака» Джедсона Фернандеса и полузащитника «Зенита» Жерсона Сантоса. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам специалиста, пока между ними нет заметной разницы. Оба являются квалифицированными исполнителями и в настоящее время играют на одном уровне.
По мнению Гладилина, точные выводы можно будет сделать после окончания первого круга. В сегодняшней игре эти футболисты встретились лицом к лицу в составе своих команд.
Джедсон Фернандес забил первый гол за команду «красно-белых», а Жерсон Сантос пока не выделялся эффективными действиями в составе «Зенита». По мнению специалистов, в будущем их игровые показатели могут измениться.