Sobiq «Zenit» futbolchisi Andrey Arshavinning fikricha, «Spartak» jamoasi bosh murabbiyi Deyan Stankovich klubda ishlashni davom ettiradi, garchi uning iste’fosi haqida mish-mishlar tarqalgan bo‘lsa ham. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Arshavin Rossiya Premyer Ligasi 5-turidan o‘rin olgan «Spartak» va «Zenit» o‘rtasidagi o‘yinni sharhlaganida, «qizil-oq» jamoaning kuchli o‘yinini ta’kidlab o‘tdi. Ular 51-daqiqada «Zenit» futbolchisining maydondan haydalishi natijasida ko‘pchilikda o‘ynashiga qaramay, g‘alabani qo‘lga kiritish imkoniyatini boy berishdi.
Arshavin «Match TV» efirida Stankovichning jamoaga rahbarlik qilishidan klub rahbariyati mamnun ekanini va u o‘z faoliyatini davom ettirishi aniq ekanini bildirdi. Hozirgi vaqtda «Spartak» 5 ochko bilan Rossiya Premyer Ligasi jadvalida 11-o‘rinda bormoqda.
Ushbu holat jamoaning kelgusidagi o‘yini uchun muhim ahamiyatga ega bo‘lib, murabbiy va futbolchilar oldida yangi vazifalar turibdi.

Аршавин: Станкович останется в «Спартаке», есть уверенность
По мнению бывшего футболиста «Зенита» Андрея Аршавина, главный тренер команды «Спартак» Деян Станкович продолжит работать в клубе, несмотря на слухи об его отставке. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Комментируя матч 5-го тура Российской Премьер-Лиги между «Спартаком» и «Зенитом», Аршавин отметил сильную игру «красно-белых». Несмотря на то, что в большинстве они играли после удаления игрока «Зенита» на 51-й минуте, команда упустила возможность одержать победу.
Аршавин заявил в эфире «Матч ТВ», что руководство клуба довольны тем, что Станкович возглавляет команду, и его дальнейшая работа очевидна. В настоящее время «Спартак» занимает 11-е место в таблице Российской Премьер-Лиги с 5 очками.
Эта ситуация имеет важное значение для будущих игр команды, перед тренером и игроками стоят новые задачи.