Shikunov: Zenit so‘nggi olti yilda zaif o‘ynadi
Sobiq “Spartak” jamoasi sport direktori Aleksandr Shikunov Rossiya Premyer Ligasining beshinchi turida “Zenit” jamoasi bilan 2:2 hisobida durang o‘ynaganidan so‘ng “Evro-Futbol.Ru” nashriga bergan intervyusida Sankt-Peterburg jamoasining o‘yini sust bo‘lganini ta’kidladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, “Spartak” jamoasi yaxshi tayyorlangan, ammo “Zenit” jamoasi kuchsiz va bo‘sh ko‘rinishda edi. Shikunov shunday deydiki, u uzoq vaqt davomida bunday zaif “Zenit”ni ko‘rmagan, ayniqsa bunday darajadagi o‘yinlarda.
Semak boshliq jamoa o‘rtacha yoki kuchsiz raqibga qarshi zaif o‘yin ko‘rsatishi mumkin edi, lekin “Spartak” darajasidagi jamoaga qarshi bunday ko‘rinish boshqacha bo‘lishi kerak edi. Ular so‘nggi olti yil davomida odatlangan “Zenit”ni ko‘rishmadi.
Moskva jamoasi turnir jadvalida 12-o‘rinda bo‘lib, beshta ochko to‘plagan. “Zenit” esa oltita ochko bilan sakkizinchi pog‘onada joylashgan.

Шикунов: Зенит играл слабо в последние шесть лет
Бывший спортивный директор команды «Спартак» Александр Шикунов в интервью изданию «Евро-Футбол.Ru» после ничьей 2:2 с командой «Зенит» в пятом туре Российской Премьер-Лиги отметил слабую игру петербургской команды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, команда «Спартак» была хорошо подготовлена, а «Зенит» выглядел слабым и вялым. Шикунов заявил, что давно не видел такого слабого «Зенита», особенно в матчах такого уровня.
Команда под руководством Семака могла показывать слабую игру против средних или слабых соперников, но против команды уровня «Спартака» такой вид игры должен быть другим. Они не видели «Зенит», к которому привыкли за последние шесть лет.
Московская команда занимает 12-е место в турнирной таблице, набрав пять очков. «Зенит» же располагается на восьмой позиции с шестью очками.