Feyenoord Ekselsiordan 2:1 hisobida g‘alaba qildi
Erediviziya musobaqasining ikkinchi turida «Feyenoord» birinchi bo‘lib o‘zining favoritlari orasidan maydonga tushdi va mehmon sifatida «Ekselsior» jamoasiga qarshi o‘ynadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Yangi mavsumda yuqori ligaga ko‘tarilgan jamoa darvozabonning katta xatosidan tezda foydalandi. Adam Karlen to‘pni olib, Derensili Sanches-Fernandes uning pasidan 9-daqiqada hisobni ochdi.
O‘yinning o‘rtalarida mezbonlar darvozaboni Kvintin Timberning zarbasiga javoban javob qaytardi, keyin Ayase Ueda hisobni tenglashtirdi – 1:1. Biroz o‘tib, Leo Sauer Sem Steynning goliga yordam berdi va hisob 1:2 ga keldi.
Ikkinchi bo‘limda kamroq voqealar yuz berdi. Eng esda qolarli lahzalar – Gian de Regt va Artur Zagre ketma-ket darvoza to‘sinlariga zarba berishlari bo‘ldi.
Natijada, Feyenoord uchrashuvni 2:1 hisobida yutib, 6 ochko to‘pladi, Ekselsior esa hali ochko olgani yo‘q. Ushbu o‘yin «Van Donge va De Roo» stadionida o‘tkazildi.
Jamoalar tarkibi va zaxira o‘yinchilarining ishtiroki ham o‘yin davomida muhim rol o‘ynadi. Feyenoord va Ekselsior o‘rtasidagi bahs Erediviziya mavsumining qiziqarli davrlaridan biri bo‘ldi.

Фейеноорд победил Экспельсиор со счётом 2:1
Во втором туре чемпионата Эредивизи «Фейеноорд» первым вышел на поле среди своих фаворитов и сыграл в гостях с командой «Эксельсиор». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда, поднявшаяся в высшую лигу в новом сезоне, быстро воспользовалась большой ошибкой вратаря. Адам Карлен забрал мяч, и Деренсили Санчес-Фернандес открыл счет на 9-й минуте после его передачи.
В середине игры хозяева ответили ударом вратаря Квинтина Тимбера, затем Аясе Уэда сравнял счет – 1:1. Немного позже Лео Зауэр ассистировал Сему Стейну, и счет стал 1:2.
Во втором тайме событий было меньше. Самые запоминающиеся моменты – это подряд удары по воротам Джиана де Регта и Артура Загре.
В итоге «Фейеноорд» выиграл матч со счетом 2:1, набрав 6 очков, а «Эксельсиор» пока не заработал ни одного очка. Игра прошла на стадионе «Ван Донге и Де Роо».
Составы команд и участие запасных игроков также сыграли важную роль в ходе матча. Противостояние между «Фейеноордом» и «Эксельсиором» стало одним из интересных моментов сезона Эредивизи.