Gvardiola: O‘yinda birinchi bo‘lim yaxshi o‘tdi
Birinchi turda Angliya Premer ligasida “Manchester Siti” safarda “Vulverxempton” jamoasini 4:0 hisobida mag‘lub etdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
O‘yindan so‘ng “shaharliklar” bosh murabbiyi Xosep Gvardiola o‘z fikrlarini bildirdi. Gvardiola aytishicha, birinchi bo‘lim yaxshi o‘tgan, ikkinchi bo‘lim esa uncha yaxshi bo‘lmagan.
Jamoa qisqa tayyorgarlik davridan o‘tgan. “Molinyo” stadionida har doim qiyinchiliklar bo‘lgan.
Ikki yil oldin bu yerda mag‘lub bo‘lganmiz, o‘tgan mavsum oxirgi daqiqalarda Jon Stouns gol urgan edi. Bu stadionda har doim o‘yin qiyin kechadi, shuning uchun natijadan juda mamnunman.
Boshlanishidan boshlab yaxshi tezlik va o‘yinni namoyish etdik, dedi Gvardiola BBC telekanalida Match of the Day dasturida. Ikkinchi turda “Manchester Siti” o‘z maydonida “Tottenxem” jamoasini qabul qiladi.

Гвардиола: В первой половине игры было хорошо
В первом туре Английской Премьер-лиги «Манчестер Сити» на выезде разгромил команду «Вулверхэмптон» со счётом 4:0. Об этом сообщил Euro-football.ru.
После матча главный тренер «горожан» Хосеп Гвардиола поделился своими мыслями. По его словам, первый тайм прошёл хорошо, а второй — не очень.
Команда прошла короткий период подготовки. На стадионе «Молинью» всегда бывают трудности.
Два года назад мы здесь проиграли, в прошлом сезоне Джон Стоунз забил гол в последние минуты. На этом стадионе всегда тяжело играть, поэтому я очень доволен результатом.
С самого начала мы показали хороший темп и игру, — сказал Гвардиола в программе Match of the Day на телеканале BBC. Во втором туре «Манчестер Сити» примет на своём поле команду «Тоттенхэм».