Adiev Akhmat g‘alabasini qisqacha tan oldi
«Krylya Sovetov» jamoasi bosh murabbiyi Magomed Adiev «Match TV»ga «Akhmat» bilan o‘yindan keyin o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, «Akhmat» jamoasi g‘alaba qozondi va darvozabon Bobrovskiy juda yaxshi o‘ynadi. Magomed Musaevichning fikricha, bu o‘yinning natijasi shunday bo‘lib, boshqa qo‘shimchalarga hojat yo‘q.
Eslatib o‘tamiz, «Krylya Sovetov» jamoasi chempionatning beshinchi turigacha mag‘lub bo‘lmagan va «Akhmat»ga qarshi o‘yinda g‘alaba qozonib, aniq ikkinchi o‘ringa chiqish imkoniga ega edi. Biroq, Stanislav Cherchesov boshchiligidagi «Akhmat» jamoasi 3:1 hisobida g‘alaba qozondi.
Bu natija jamoalarning hozirgi holatini va o‘yin sifati farqini ko‘rsatdi. Magomed Adiev o‘z jamoasining kelgusidagi o‘yinlarda yanada kuchliroq bo‘lishini va xatolardan saboq olib, natijalarni yaxshilashga harakat qilishini ta’kidladi.

Adiev кратко признал победу Ахмата
Главный тренер команды «Крылья Советов» Магомед Адиев поделился своими мыслями с «Матч ТВ» после игры с «Ахматом». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, команда «Ахмат» одержала победу, а вратарь Бобровский сыграл очень хорошо. По мнению Магомеда Мусаевича, результат матча таков, и нет необходимости в дополнительных комментариях.
Напомним, что команда «Крылья Советов» не проигрывала до пятого тура чемпионата и имела возможность занять уверенное второе место, выиграв у «Ахмата». Однако команда «Ахмат» под руководством Станислава Черчесова выиграла со счётом 3:1.
Этот результат показал текущее состояние команд и разницу в качестве игры. Магомед Адиев подчеркнул, что в будущих матчах его команда станет сильнее, извлечёт уроки из ошибок и постарается улучшить результаты.