Kanchelskis: Benites “Spartak” murabbiyi bo‘lishi mumkin
Matbuotda “Spartak” jamoasining bosh murabbiyligi uchun Rafael Benites nomzodi taklif etilgani haqida ma’lumotlar tarqaldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu taniqli ispan mutaxassisi bo‘lib, u 2005 yilda “Liverpul” jamoasi bilan Chempionlar Ligasi g‘olibi bo‘lgan. Benites shuningdek, “Real”, “Napoli” kabi nufuzli klublarda ham faoliyat yuritgan.
Avvalgi futbolchi Andrey Kanchelskis “Spartak”ga Rafael Benites kelishi mumkinligi haqida fikr bildirdi. U Benites jamoani boshqarishi ehtimoli borligini ta’kidladi.
Kanchelskis so‘zlariga ko‘ra, “Spartak” Yevropada yaxshi tanilgan va ular oldin ham nemis hamda italyan mutaxassislarini taklif qilgan. Shuning uchun Benitesni taklif qilish ham mumkin.
Hozirda “Spartak” jamoasini Deyan Stankovich boshqaradi. Biroq, jamoaning yangi mavsumdagi yomon starti sabab murabbiyning o‘rni xavf ostida.
Hozirgi vaqtda “qizil-oq” jamoa Rossiya chempionatida faqat 11-o‘rinda bormoqda. Jamoa rahbariyatining keyingi qarorlari futbol ishqibozlari tomonidan diqqat bilan kuzatilmoqda.

Канчельскис: Бенитес может стать тренером «Спартака»
В прессе появились сообщения о том, что кандидатура Рафаэля Бенитеса предложена на пост главного тренера команды «Спартак». Об этом сообщил Euro-football.ru.
Это известный испанский специалист, который в 2005 году стал победителем Лиги чемпионов с командой «Ливерпуль». Бенитес также работал в таких престижных клубах, как «Реал» и «Наполи».
Бывший футболист Андрей Канчельскис высказался о том, что Рафаэль Бенитес может прийти в «Спартак». Он подчеркнул вероятность того, что Бенитес возглавит команду.
По словам Канчельскиса, «Спартак» хорошо известен в Европе, и ранее они приглашали как немецких, так и итальянских специалистов. Поэтому приглашение Бенитеса также возможно.
В настоящее время командой «Спартак» руководит Деян Станкович. Однако из-за плохого старта команды в новом сезоне положение тренера находится под угрозой.
Сейчас «красно-белые» занимают только 11-е место в чемпионате России. Следующие решения руководства команды внимательно отслеживаются футбольными болельщиками.