«Barselona» jamoasining bosh murabbiyi Hans-Diter Flik «Malyorka»ga qarshi o‘yin (3:0) uchun Erik Garsiyani asosiy tarkibda maydonga tushirish qarori haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
La Liga birinchi tur o‘yinida «sine-granatoviylar» katta hisobda g‘alaba qozondi. O‘ng qanot himoyachisi vazifasini ispaniyalik Garsiya bajarib, butun o‘yinni davom ettirdi.
Shu bilan birga, Zhul Kunde faqat 77-daqiqada zaxiradan maydonga tushdi. Flikning aytishicha, asosiy sabab mavsumoldi tayyorgarlik jarayonida kuzatilgan natijalar bo‘ldi.
Erik o‘zini juda yaxshi ko‘rsatib, maydonga tushishga haqli edi, garchi Zhul ham yaxshi o‘yin ko‘rsatgan bo‘lsa-da. 23 avgust kuni kataloniyaliklar Ispaniya chempionatining ikkinchi turida «Levant» jamoasining safida maydonga chiqadi.

Флик включил Эрика Гарсию в основной состав
Главный тренер команды «Барселона» Ханс-Дитер Флик прокомментировал решение выпустить Эрика Гарсию в основном составе на матч против «Мальорки» (3:0). Об этом сообщает Euro-football.ru.
В первом туре Ла Лиги «сине-гранатовые» одержали крупную победу. Испанец Гарсия сыграл на позиции правого защитника и провёл весь матч на поле.
При этом Жюль Кунде вышел на поле только на 77-й минуте с лавки запасных. По словам Флика, основной причиной стало состояние игроков, выявленное в ходе предсезонной подготовки.
Эрик показал себя очень хорошо и заслужил место на поле, хотя Жюль тоже сыграл неплохо. 23 августа каталонцы выйдут на поле во втором туре чемпионата Испании в составе команды «Леванте».