Milonov: Zenit legionerlariga pul sarflash noto‘g‘ri
Rossiya Davlat Dumasi deputati Vitaliy Milonov Shanba kuni bo‘lib o‘tgan “Zenit” jamoasining o‘yini haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Premyer-liganing beshinchi turida Peterburg jamoasi “Spartak” safida 2:2 hisobida durang o‘ynadi. Milonov fikricha, “ko‘k-oq-moviylar” tarkibidagi legionerlar sonini kamaytirish zarur.
Uning so‘zlariga ko‘ra, legionerlar sababli muammolar yuzaga kelmoqda va ulardan voz kechish lozim. Nega bunday futbolchilarga ko‘p pul sarflash kerak, agar ular hali yaxshi o‘ynay olmasa?
Bu mablag‘lar yosh va kelajakdagi “Zenit” futbolchilari uchun bir nechta stadion qurishga hamda chempionlar yetishtirishga sarflanishi mumkin. Bu fikrlar “RB Sport” nashri tomonidan keltirilgan.
Hozirda “Zenit” Rossiya chempionatining turnir jadvalida sakkizinchi o‘rinda bormoqda. Sergey Semak boshchiligidagi jamoa beshta o‘yinda olti ochko to‘pladi, ulardan biri g‘alaba, uchta durang va bitta mag‘lubiyat.
“Zenit” birinchi o‘rindagi “Lokomotiv”dan yetti ochko orqada. Keyingi turda “Zenit” o‘z maydonida Makhachkala shahrining “Dinamo” jamoasiga qarshi o‘ynaydi.

Милонов: Тратить деньги на легионеров Зенита неправильно
Депутат Государственной Думы России Виталий Милонов в субботу высказался о матче команды «Зенит». Об этом сообщает Euro-football.ru.
В пятом туре Премьер-лиги петербургская команда сыграла вничью 2:2 с «Спартаком». По мнению Милонова, необходимо сократить количество легионеров в составе «сине-бело-голубых».
По его словам, из-за легионеров возникают проблемы, и от них следует отказаться. Зачем тратить много денег на таких футболистов, если они ещё не могут хорошо играть?
Эти средства можно было бы потратить на строительство нескольких стадионов для молодых и перспективных игроков «Зенита», а также на воспитание чемпионов. Эти мысли приводит издание «RB Sport».
В настоящее время «Зенит» занимает восьмое место в турнирной таблице чемпионата России. Команда под руководством Сергея Семака набрала шесть очков в пяти матчах: одна победа, три ничьи и одно поражение.
«Зенит» отстаёт от лидера «Локомотива» на семь очков. В следующем туре «Зенит» сыграет дома с командой «Динамо» из Махачкалы.