Garri Keyn Bavariya bilan ikkinchi sovrinini oldi
Bavariya jamoasining hujumchisi Garri Keyn Germaniya Superkubogi doirasidagi Stuttgart jamoasiga qarshi o‘yinda jamoasiga g‘alaba qozonishda yordam berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv 2:1 hisobida yakunlandi. Ingliz futbolchisi o‘yinning 18-daqiqasida hisobni ochdi, 77-daqiqada esa Luis Dias Myunxen jamoasining ustunligini ikki barobar oshirdi.
Stuttgart jamoasi esa o‘yin so‘ngida kompensatsiya vaqtida Jeymi Levelingning goli bilan javob qaytardi. Bu Garri Keyn uchun professional faoliyatidagi ikkinchi jamoaviy sovrin hisoblanadi.
Birinchi sovrin ham Bavariya jamoasi tarkibida, bahorda Germaniya Bundesligasida g‘olib bo‘lgan paytda qo‘lga kiritilgan edi. Ingliz futbolchisi 2023-yil yozidan beri Germaniyaning kuchli klubi hisoblangan Bavariya sharafini himoya qilmoqda.

Гарри Кейн получил второй трофей с Баварией
Нападающий команды Бавария Гарри Кейн помог своей команде одержать победу в матче за Суперкубок Германии против команды Штутгарт. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Встреча завершилась со счётом 2:1. Английский футболист открыл счёт на 18-й минуте игры, а на 77-й Луис Диас удвоил преимущество мюнхенской команды.
Команда Штутгарт ответила голом Джейми Левелинга в компенсированное время в конце матча. Для Гарри Кейна это второй командный трофей в профессиональной карьере.
Первый трофей он также завоевал в составе Баварии, когда весной выиграл чемпионат Германии в Бундеслиге. Английский футболист защищает честь Баварии, одного из сильнейших клубов Германии, с лета 2023 года.