Duglas Luis Yuventusdan Nottingham Forestga o‘tmoqda
Yuventus yarim himoyachisi Duglas Luis deyarli Nottingham Forest klubiga o‘tmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Matbuot xabarlariga ko‘ra, Nottingham Forest va Yuventus o‘rtasida kelishuvga deyarli erishilgan. Bu to‘liq transfer bo‘lib, uning qiymati taxminan 35 million yevroni tashkil etadi.
Kelishuv tafsilotlari 48 soat ichida yakunlanishi kutilmoqda. O‘tgan yil yozida Yuventus Duglas Luisni Aston Villa klubidan 51,5 million yevroga sotib olgandi.
Yarim himoyachi Italiyada o‘zini ko‘rsata olmadi, u Turin jamoasi safida 27 ta o‘yinda maydonga tushdi, ammo samarali harakatlari bilan ajralib qolmadi. Shuningdek, 27 yoshli futbolchiga Everton va Vest Xem klublari ham qiziqish bildirgan.
Hozirda esa Duglas Luisning yangi jamoasida faoliyat yuritishi ehtimoli yuqori. Ushbu transfer futbolchining faoliyatida yangi bosqich bo‘lishi mumkin.

Дуглас Луис переходит из Ювентуса в Ноттингем Форест
Полузащитник Ювентуса Дуглас Луис почти перешёл в клуб Ноттингем Форест. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По сообщениям прессы, между Ноттингем Форест и Ювентусом достигнута почти полная договорённость. Это полноценный трансфер, стоимость которого составляет примерно 35 миллионов евро.
Ожидается, что детали соглашения будут завершены в течение 48 часов. Прошлым летом Ювентус приобрёл Дугласа Луиса у клуба Астон Вилла за 51,5 миллиона евро.
Полузащитник не смог проявить себя в Италии, сыграв за туринскую команду 27 матчей, но не выделился результативными действиями. Также 27-летним футболистом интересовались клубы Эвертон и Вест Хэм.
Сейчас же высока вероятность того, что Дуглас Луис продолжит карьеру в новой команде. Этот трансфер может стать новым этапом в карьере футболиста.