Kimmix: Bavariya Superkubok g‘alabasini qadrlash kerak
Bavariya jamoasining yarim himoyachisi Yozua Kimmix Germaniya Superkubogi doirasidagi Shtutgartga qarshi o‘yinda (2:1) jamoaning ishtirokini baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Vensan Kompani boshchiligidagi jamoa har bir taymda bitta gol urdi. Gol mualliflari sifatida Garri Keyn va Luis Dias ajralib turdi.
Raqib so‘nggi daqiqalarda bitta gol urishga muvaffaq bo‘ldi, biroq mag‘lubiyatdan qutula olmadi. Kimmixning so‘zlariga ko‘ra, jamoaning asosiy maqsadi kubokni qo‘lga kiritish edi va ular buni amalga oshirdi.
Birinchi taymda ozgina omad ham ular tomonida bo‘ldi, lekin umumiy hisobda g‘alaba haqli bo‘ldi. U jamoada o‘n yil davomida o‘ynab kelayotganini va shu vaqt ichida g‘alabalar va sovrinlar o‘z-o‘zidan kelmasligini, ularni qadrlash kerakligini anglaganini ta’kidladi.
Juma kuni Bavariya Bundesligadagi chempionlik unvonini himoya qilishni boshlaydi va bu safar uy maydonida RB Leyptsig jamoasiga qarshi o‘yin o‘tkazadi.

Kimmix: Победу в Суперкубке Баварии нужно ценить
Полузащитник команды Бавария Йозуа Киммих оценил участие команды в матче за Суперкубок Германии против Штутгарта (2:1). Об этом сообщил Euro-football.ru.
Команда под руководством Винсента Компани забила по одному голу в каждом тайме. Авторами голов стали Гарри Кейн и Луис Диас.
Соперник сумел забить один гол в последние минуты, но избежать поражения не смог. По словам Киммиха, главной целью команды было завоевание трофея, и они это сделали.
В первом тайме им немного повезло, но в целом победа была заслуженной. Он отметил, что играет в команде уже десять лет и за это время понял, что победы и трофеи не даются сами собой, их нужно ценить.
В пятницу Бавария начнёт защиту титула чемпиона Бундеслиги и на этот раз проведёт матч дома против РБ Лейпциг.