Benfika Portugaliya chempionatida birinchi g‘alabasini qo‘lga kiritdi
Portugaliya chempionatining ikkinchi turida "Eshtrela" jamoasi "Benfika"ni qabul qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Lissabonliklar ushbu raqibga qarshi o‘yinlarda uzoq davom etgan g‘alaba seriyasiga ega bo‘lib, shuningdek, o‘z formasini yaxshilab, uchta rasmiy uchrashuvda g‘alaba qozondi. Ulardan biri Superkubokda "Sporting"ga qarshi, ikkitasi esa Chempionlar Ligasi doirasida "Nitsa"ga qarshi bo‘ldi.
Bugungi o‘yinda asosiy favorit shoshilmay, ehtiyotkorlik bilan harakat qildi va faqat 60-daqiqada penaltidan Vangelis Pavlidisning goli hisobiga oldinga chiqdi. Shu tariqa, o‘yin 0:1 hisobida yakunlandi.
"Benfika" jamoasi birinchi turda ishtirok etmagani sababli, hozirda ularning hisobida uch ochko mavjud. O‘yinda "Eshtrela" va "Benfika" tarkibidagi futbolchilar maydonda faol harakat qilishdi.
"Benfika" himoyachilari va hujumchilari o‘z vazifalarini bajarishga harakat qildi. Zaxira o‘yinchilari ham o‘yinning kechishiga ta’sir ko‘rsatdi.
Ushbu uchrashuv "Estadio Joze Gomes" stadionida o‘tkazildi va muxlislar tomonidan katta qiziqish bilan kuzatildi. Bu g‘alaba "Benfika" jamoasining mavsumdagi natijalarini yanada mustahkamladi.

Бенфика одержала первую победу в чемпионате Португалии
Во втором туре чемпионата Португалии команда "Эштрела" принимала "Бенфику". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Лиссабонцы имеют длительную серию побед в матчах против этого соперника, а также улучшили свою форму, одержав три победы в официальных играх. Одна из них была в Суперкубке против "Спортинга", а две другие — в рамках Лиги чемпионов против "Ниццы".
В сегодняшней игре основной фаворит действовал осторожно и не спешил, выйдя вперед только на 60-й минуте благодаря пенальти и голу Вангелиса Павлидиса. Таким образом, матч завершился со счетом 0:1.
Поскольку команда "Бенфика" не участвовала в первом туре, у них сейчас три очка. Игроки "Эштрелы" и "Бенфики" активно действовали на поле.
Защитники и нападающие "Бенфики" старались выполнять свои задачи. Запасные игроки также повлияли на ход игры.
Этот матч прошел на стадионе "Эстадио Жозе Гомеш" и вызвал большой интерес у болельщиков. Эта победа еще больше укрепила результаты команды "Бенфика" в сезоне.