Arauho Flik g‘azabini o‘yindan keyin tushundi
«Barselona» jamoasining markaziy himoyachisi Ronald Arauho La Liga birinchi turida «Malyorka» jamoasiga qarshi o‘tkazilgan uchrashuvdan keyin intervyu berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv 3:0 hisobida «Barselona» foydasiga yakunlandi. 23-daqiqada kataloniyaliklar hisobda 2:0 oldinga chiqishdi.
39-daqiqada maydon egalari ikki qizil kartochka olib, o‘yinchilar soni to‘qqiz nafarga kamaydi. Bu holat «ko‘k-binafsha» jamoasiga raqibdan ustunlikka ega bo‘lish imkonini berdi.
Ammo o‘yinning oxirigacha faqat bitta gol urildi, u ham o‘yinning so‘nggi daqiqalarida bo‘ldi. Arauho o‘yindan keyingi suhbatda murabbiy Xlikning g‘azabini tushunganini aytdi.
Hisob 2:0 bo‘lganidan keyin jamoa o‘yin tempini pasaytirib, faqat to‘pni nazorat qilishga o‘tgan. Murabbiy jamoadan yanada agressiv o‘yin ko‘rsatishni kutgan va bu to‘g‘ri ekanini ta’kidladi.
Uchrashuvda gollarni Rafinya Dias, Ferran Torres va Lamin Yamal urishdi. «Barselona» jamoasi o‘zining kuchli o‘yinini namoyish qilib, mavsumni yaxshi boshladi.

Араухо Флик понял свой гнев после игры
Центральный защитник команды «Барселона» Рональд Араухо дал интервью после матча первого тура Ла Лиги против команды «Мальорка». Об этом сообщил Euro-football.ru.
Матч завершился со счётом 3:0 в пользу «Барселоны». На 23-й минуте каталонцы вышли вперёд со счётом 2:0.
На 39-й минуте хозяева поля получили две красные карточки, и количество игроков сократилось до девяти. Эта ситуация дала «сине-гранатовым» возможность получить преимущество над соперником.
Однако до конца игры был забит только один гол, который состоялся в последние минуты матча. В послематчевом интервью Араухо сказал, что понял гнев тренера Флика.
После того как счёт стал 2:0, команда снизила темп игры и перешла к контролю мяча. Тренер ожидал от команды более агрессивной игры и подчеркнул, что это было правильно.