Shirer: Reynders "Manchester Siti"da deyarli mukammal o‘ynadi
Mashhur sobiq futbolchi Alan Shirer "Manchester Siti" jamoasining yarim himoyachisi Tidjani Reyndersning o‘yini haqida o‘z taassurotlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuvda "Manchester Siti" birinchi tur doirasida "Vulverxempton" jamoasini 4:0 hisobida mag‘lub etdi. Tidjani Reynders Angliya chempionatidagi debyut o‘yinida gol urib, samarali uzatma amalga oshirdi.
Shirerning so‘zlariga ko‘ra, Reynders maydonda ajoyib o‘yin ko‘rsatdi. U yarim himoyada deyarli mukammal harakat qilib, maydonni yaxshi nazorat qildi va o‘yinni oldindan o‘qiy oldi.
Uning doimiy harakati va to‘g‘ri paytda hujumga o‘tishi raqiblari uchun katta muammo bo‘lmoqda. "Manchester Siti" jamoasi Tidjani Reyndersni iyun oyida "Milan" klubidan 55 million yevroga sotib oldi.
Bu transfer jamoaning kuchayishiga xizmat qilmoqda va kelajakda uning o‘yini yanada ko‘proq e’tibor qozonishi kutilmoqda.

Ширер: Рейнджерс почти идеально сыграл в "Манчестер Сити"
Известный бывший футболист Алан Ширер поделился своими впечатлениями об игре полузащитника "Манчестер Сити" Тиджани Рейнджерса. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В матче в рамках первого тура "Манчестер Сити" разгромил команду "Вулверхэмптон" со счётом 4:0. Тиджани Рейнджерс забил гол и сделал результативную передачу в своём дебютном матче в чемпионате Англии.
По словам Ширера, Рейнджерс показал отличную игру на поле. Он действовал почти идеально в полузащите, хорошо контролировал поле и умело читал игру.
Его постоянная активность и своевременный переход в атаку создают серьёзные проблемы для соперников. Команда "Манчестер Сити" приобрела Тиджани Рейнджерса в июне у клуба "Милан" за 55 миллионов евро.
Этот трансфер способствует усилению команды, и в будущем ожидается, что его игра привлечёт ещё больше внимания.