Mareska: Chelsi yangi mavsumda kuchli o‘yin ko‘rsatadi
«Chelsi» jamoasi bosh murabbiyi Enzo Mareska yangi mavsumdan kutayotgan natijalari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Yakshanba kuni «ko‘klar» Angliya Premer-ligasining birinchi turida «Kristal Pelas» jamoasiga qarshi o‘yin o‘tkazadi. Uchrashuv Moskva vaqti bilan soat 16:00 da boshlanadi.
Mareska Sky Sportsga bergan intervyusida so‘zlariga ko‘ra, o‘tgan mavsumda jamoa yaxshi o‘yin ko‘rsatgan, biroq bu yetarli emasligini ta’kidladi. U jamoaning doimiy ravishda rivojlanishi zarurligini aytdi.
Shuningdek, ayrim jamoalar turli sabablarga ko‘ra «Chelsi»dan ustun bo‘lib kelayotganini tan oldi. Ammo «Chelsi» kabi yirik klubdan doimiy g‘alaba kutish odatiy hol ekanligini qayd etdi.
O‘tgan mavsumda ham shunday bo‘lgan, yangi mavsumda ham shunday davom etishi kerak. Eslatib o‘tamiz, o‘tgan mavsum Angliya Premer-ligasida «Chelsi» to‘rtinchi o‘rinni egallagan, shuningdek, jamoa Yevropa Konferensiyalar Ligasi va Klub jahon chempionatida g‘alaba qozongan.
Bu yutuqlar jamoaning yuqori darajada ekanligini ko‘rsatadi va yangi mavsumda ham muvaffaqiyatlarga erishish uchun kuchli asos bo‘ladi. Jamoa muxlislari yangi mavsumda ham yuqori natijalar kutmoqda.

Mareska: Челси покажет сильную игру в новом сезоне
Главный тренер команды «Челси» Энцо Мареска поделился своими ожиданиями от нового сезона. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В воскресенье «синие» проведут матч первого тура Английской Премьер-лиги против команды «Кристал Пэлас». Встреча начнется в 16:00 по московскому времени.
В интервью Sky Sports Мареска отметил, что в прошлом сезоне команда показала хорошую игру, но этого недостаточно. Он подчеркнул необходимость постоянного развития команды.
Также он признал, что некоторые команды по разным причинам превосходят «Челси». Однако ожидать постоянных побед от такого крупного клуба, как «Челси», — это обычное дело.
Так было в прошлом сезоне, и так должно продолжаться в новом. Напомним, что в прошлом сезоне «Челси» занял четвертое место в Английской Премьер-лиге, а также выиграл Лигу конференций УЕФА и Клубный чемпионат мира.
Эти достижения показывают высокий уровень команды и станут прочной основой для успехов в новом сезоне. Болельщики команды также ожидают высоких результатов в новом сезоне.