Vilyarreal ketma-ket yetti g‘alabaga erishdi
La Ligada yangi mavsumni ishonchli g‘alaba bilan boshlagan "Vilyarreal" jamoasi "Oviedo" klubiga qarshi o‘yinida ikki aniq zarba berib, yangi yuqori liga ishtirokchisini mag‘lub etdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu g‘alaba "Vilyarreal" uchun Ispaniya chempionatining yuqori ligasida ketma-ket yettinchi yutug‘i bo‘ldi. O‘tgan mavsum natijalari hisobga olinsa, bu klub uchun 2007 yildan beri eng yaxshi natija hisoblanadi.
O‘sha yili jamoa ketma-ket to‘qqizta o‘yinda g‘alaba qozongan edi. Keyingi, ya’ni ikkinchi turda "Vilyarreal" o‘z maydonida 24 avgust, yakshanba kuni kataloniyalik "Jirona" jamoasini qabul qiladi.
Ushbu o‘yin yuqori ligadagi raqobatbardosh mavsumning muhim bosqichlaridan biri sifatida e’tiborga loyiqdir. Jamoa muxlislari va mutaxassislari kelayotgan o‘yinlarga katta umid bilan qaramoqda.

Вильярреал одержал семь побед подряд
Команда "Вильярреал", уверенно начавшая новый сезон в Ла Лиге, одержала победу над клубом "Овьедо", забив два точных удара. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Эта победа стала для "Вильярреала" седьмой подряд в высшей лиге чемпионата Испании. С учётом результатов прошлого сезона, это лучший результат клуба с 2007 года.
В том году команда выиграла подряд девять матчей. В следующем, втором туре, "Вильярреал" примет у себя дома каталонский клуб "Жирона" в воскресенье, 24 августа.
Эта игра заслуживает внимания как важный этап конкурентного сезона в высшей лиге. Болельщики и специалисты команды с большим оптимизмом смотрят на предстоящие матчи.