Gasilin Spartak va Zenit o‘yini natijasini tahlil qildi
Sobiq Sankt-Peterburgning Zenit jamoasi futbolchisi Aleksey Gasilin o‘zining sobiq jamoasi bilan Moskva Spartak o‘rtasidagi uchrashuv natijalarini tahlil qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Rossiya Premer-Ligasining beshinchi tur o‘yini 2:2 hisobida durang bilan yakunlandi. Gasilinning so‘zlariga ko‘ra, o‘yinda his-tuyg‘ular, dramatizm, qiziqish va hisobning o‘zgarishi muxlislarni quvontirdi, biroq natija hech bir jamoani qoniqtirmadi.
Beshta o‘yin yakunida Zenit jamoasi 6 ochko bilan turnir jadvalida to‘qqizinchi pog‘onada turibdi. Spartak esa 5 ochko bilan o‘n ikkinchi o‘rinda.
23 avgust kuni oltinchi tur doirasida Zenit o‘z maydonida Makhachkala shahrining Dinamo jamoasini qabul qiladi, Spartak esa safarda Qozonning Rubin jamoasi bilan kuch sinashadi. Ushbu o‘yinlar jamoalarning mavsumdagi o‘rni va imkoniyatlarini yanada aniqlashtiradi.

Гасилин проанализировал результат матча Спартак и Зенит
Бывший игрок санкт-петербургского Зенита Алексей Гасилин проанализировал результаты встречи своей бывшей команды с московским Спартаком. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Матч пятого тура Российской Премьер-Лиги завершился вничью со счётом 2:2. По словам Гасилина, в игре были эмоции, драма, интерес и смена счёта, что порадовало болельщиков, однако результат никого из команд не устроил.
По итогам пяти матчей команда Зенит набрала 6 очков и занимает девятое место в турнирной таблице. Спартак с 5 очками находится на двенадцатой позиции.
23 августа в рамках шестого тура Зенит примет на своём поле махачкалинское Динамо, а Спартак сыграет в гостях с казанским Рубином. Эти игры помогут более точно определить положение и возможности команд в сезоне.