Manchester Siti Angliya Premer Ligasi yangi mavsumini ajoyib boshladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Xosep Gvardiola boshchiligidagi jamoa Vulverxemptonni 4:0 hisobida yirik hisobda mag‘lub etdi. Ushbu o‘yinda klub safida niderlandlik yarim himoyachi Tidjani Reynders debyut qildi.
U o‘zini juda yaxshi ko‘rsatdi, nafaqat golli uzatma berdi, balki o‘z hisobiga ham gol yozdirishni uddaladi. Ma’lum bo‘lishicha, Reynders klub tarixida shunday muvaffaqiyatli debyut qilgan ikkinchi o‘yinchi bo‘ldi.
Birinchi bunday natijaga 2011 yilda argentinalik hujumchi Serxio Aguero erishgan edi. Angliya chempionatining ikkinchi turida Manchester Siti Tottenxem jamoasi bilan o‘ynaydi.
Ushbu o‘yin 23 avgust, shanba kuni bo‘lib o‘tadi. Jamoaning yangi mavsumdagi harakati muxlislar tomonidan katta qiziqish bilan kuzatilmoqda va ular keyingi o‘yinlarda ham g‘alaba qozonishga intilishmoqda.

Reynders сделал уникальный дебют в истории Манчестер Сити
Манчестер Сити великолепно начал новый сезон Английской Премьер-лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда под руководством Хосепа Гвардиолы разгромила Вулверхэмптон со счётом 4:0. В этом матче за клуб дебютировал голландский полузащитник Тиджани Рейндерс.
Он проявил себя очень хорошо, не только отдав голевую передачу, но и забив гол. Известно, что Рейндерс стал вторым игроком в истории клуба, который сделал такой успешный дебют.
Первым с таким результатом в 2011 году стал аргентинский нападающий Серхио Агуэро. Во втором туре чемпионата Англии Манчестер Сити сыграет с командой Тоттенхэм.
Этот матч состоится в субботу, 23 августа. Выступления команды в новом сезоне вызывают большой интерес у болельщиков, которые надеются на победы и в следующих играх.