Zvolley jamoasida 15 yoshli futbolchi rekord o‘rnatdi
Jadiel Pereira da Gama Niderland chempionatining tarixida eng yosh debyutant bo‘ldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U 15 yosh 243 kunida maydonga tushib, 1959 yilda Vim Kras tomonidan o‘rnatilgan avvalgi rekordni 47 kunga yangiladi. Bu voqea chempionatning ikkinchi turida yuz berdi.
O‘sha o‘yinda "Zvolley" jamoasi safarda "Telstar"ni 2:0 hisobida mag‘lub etdi. Braziliyalik futbolchi o‘yinning 88-daqiqasida zaxiradan maydonga chiqdi.
Keyingi turda "Zvolley" jamoasi 24 avgust kuni Alkmaar shahrida mahalliy "AZ" jamoasiga qarshi o‘ynaydi. Ikki turdan so‘ng, "Zvolley" jamoasi Erediviziya chempionatining jamoalar jadvalida uchinchi o‘rinni egallab turibdi.
Bu natija jamoaning kuchli o‘yinini ko‘rsatadi va kelajakda yanada yaxshi natijalar kutish mumkinligini bildiradi. Chempionat davomida yosh futbolchilarning maydonga chiqishi va muvaffaqiyat qozonishi futbol rivojiga ijobiy ta’sir ko‘rsatadi.

В команде Zvolley 15-летний футболист установил рекорд
Жадиел Перейра да Гама стал самым молодым дебютантом в истории чемпионата Нидерландов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он вышел на поле в возрасте 15 лет и 243 дней, обновив предыдущий рекорд, установленный Вимом Красом в 1959 году, на 47 дней. Это событие произошло во втором туре чемпионата.
В том матче команда "Зволле" на выезде победила "Телстар" со счётом 2:0. Бразильский футболист вышел на поле на 88-й минуте, заменив игрока с лавки запасных.
В следующем туре команда "Зволле" 24 августа сыграет в Алкмаре против местной команды "АЗ". После двух туров "Зволле" занимает третье место в турнирной таблице чемпионата Эредивизи.
Этот результат показывает сильную игру команды и говорит о том, что в будущем можно ожидать ещё лучших достижений. Выход молодых футболистов на поле и их успехи в чемпионате положительно влияют на развитие футбола.