Moskva “Spartak”ining himoyachisi Ruslan Litvinov Rossiya Premer Ligasi beshinchi turida “Zenit”ga qarshi o‘yinda “qizil-oq” jamoasi darvozasiga urilgan ikkinchi gol haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Gol muallifi “Spartak”da ilgari o‘ynagan hujumchi Aleksandr Sobolev bo‘ldi. Litvinovning aytishicha, gol ko‘proq ularning xatosidan yuzaga kelgan, garchi Sobolev yaqin burchakka aniq zarba berishga muvaffaq bo‘lgan.
Sobolev atrofida to‘rt nafar himoyachi bo‘lishiga qaramay, jamoa uni jarima maydoniga kirib hujum qilishiga yo‘l qo‘ygan. O‘yinda hisob 2:2 ga tenglashdi.
“Zenit” safidan Sobolevdan tashqari Mateo Kassyerra ham gol urdi. “Spartak” tarkibida esa Markinyos va Jedsan Fernandez hisobga kiritdi.
Ikkinchi bo‘limda “Zenit” futbolchisi Duglas Santos maydondan haydalib, jamoasi o‘n nafar o‘yinchi bilan o‘ynadi. Shuningdek, har ikki jamoa bitta penalti imkoniyatini boy berdi; Kassyerra va Esekyel Barko penaltilarni amalga oshira olmadi.

Litvinov: Соболев хорошо реализовал гол
Защитник московского «Спартака» Руслан Литвинов высказался о втором голе, забитом в ворота «красно-белых» в матче пятого тура Российской Премьер-Лиги против «Зенита». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Автором гола стал нападающий Александр Соболев, ранее игравший за «Спартак». По словам Литвинова, гол произошёл в большей степени из-за их ошибки, хотя Соболев сумел точно пробить в ближний угол.
Несмотря на то, что вокруг Соболева было четыре защитника, команда позволила ему войти в штрафную и атаковать. В матче счёт сравнялся 2:2.
Кроме Соболева, за «Зенит» забил также Матео Кассьерра. В составе «Спартака» отличились Маркиньос и Джедсан Фернандес.
Во втором тайме игрок «Зенита» Дуглас Сантос был удалён с поля, и команда играла вдесятером. Кроме того, обе команды упустили по одному пенальти; Кассьерра и Эсекьель Барко не реализовали свои удары с точки.