PSV yangi mavsumda Erediviziya g‘olibi hisoblanadi
Niderlandning amaldagi chempioni PSV yangi mavsumda g‘oliblik uchun eng katta imkoniyatga ega hisoblanadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mashhur Opta portali klubning g‘alaba ehtimolini 51 foiz deb baholaydi. Solishtirish uchun, Feyenoordning imkoniyati deyarli ikki barobar kamroq, ya’ni 27 foiz atrofida ko‘rsatilgan.
Amsterdamning Ajax jamoasining chempionlik ehtimoli esa atigi o‘n foizni tashkil etadi. Boshqa jamoalar orasida AZ 5 foizdan biroz ko‘proq, Utrext esa taxminan 3,5 foiz imkoniyatga ega.
PSV jamoasi Niderland chempionatida jami 26 marta chempionlikni qo‘lga kiritgan, shu jumladan so‘nggi ikki mavsum – 2023/2024 va 2024/2025 yillarda. Bu ko‘rsatkich bo‘yicha faqat Ajax oldinda turib, ularning hisobida 36 chempionlik unvoni mavjud.
Yangi mavsumda PSV jamoasining g‘alaba imkoniyatlari yuqori baholanmoqda, bu esa ularni chempionlik uchun asosiy nomzod sifatida ko‘rsatadi. Shuningdek, boshqa jamoalarning imkoniyatlari nisbatan past bo‘lib, mavsum davomida qiziqarli bahslar kutilmoqda.

PSV является чемпионом Эредивизи в новом сезоне
Действующий чемпион Нидерландов PSV считается главным претендентом на победу в новом сезоне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Известный портал Opta оценивает вероятность победы клуба в 51 процент. Для сравнения, шансы Фейеноорда почти в два раза ниже и составляют около 27 процентов.
Вероятность чемпионства амстердамского Аякса составляет всего десять процентов. Среди других команд AZ имеет чуть более 5 процентов, а Утрехт — примерно 3,5 процента.
Команда PSV в чемпионате Нидерландов завоевывала титул чемпиона всего 26 раз, включая последние два сезона — 2023/2024 и 2024/2025. По этому показателю впереди только Аякс, у которого 36 чемпионских титулов.
В новом сезоне шансы на победу PSV оцениваются высоко, что делает их основным кандидатом на чемпионство. При этом шансы других команд относительно невысоки, что обещает интересные соревнования в течение сезона.