«Manchester Siti» bosh murabbiyi Xosep Gvardiola jamoada ko‘p o‘yinchilar borligi uni quvontirmasligini tan oldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ispaniyalik mutaxassisning so‘zlariga ko‘ra, ba’zi yetakchilar na boshlang‘ich tarkibga, na ro‘yxatga kiritilmayotgan sharoitda sog‘lom raqobatni ta’minlash qiyin. Gvardiola aytganidek, barcha musobaqalar uchun zaxira o‘yinchilar mavjud bo‘lishi yaxshi, biroq tarkibdan tashqarida qoladiganlar bo‘lishini istamaydi, chunki bunday vaziyatda jamoada sog‘lom raqobat va kurash ruhini yaratish mushkul.
Pep birinchi turda turli sabablar bilan Rodri, Fil Foden, Ilkay Gyundogan va boshqa o‘yinchilarning xizmatlaridan foydalana olmaganini eslatdi. Murabbiy jamoa tarkibini qisqartirish masalasini hal qilishini qo‘shimcha qildi.

Гвардиола рассказал о проблемах с составом Манчестер Сити
Главный тренер «Манчестер Сити» Хосеп Гвардиола признал, что большое количество игроков в команде его не радует. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам испанского специалиста, при том, что некоторые лидеры не попадают ни в стартовый состав, ни в заявку, обеспечить здоровую конкуренцию сложно. Как отметил Гвардиола, хорошо иметь запасных игроков для всех соревнований, но он не хочет, чтобы кто-то оставался вне состава, так как в такой ситуации трудно создать в команде дух здоровой конкуренции и борьбы.
Пеп напомнил, что в первом туре по разным причинам не мог рассчитывать на Родри, Фила Фодена, Илкая Гюндогана и других игроков. Тренер добавил, что решит вопрос сокращения состава команды.